Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) є одним із ключових партнерів EUACI у межах компоненту «Підтримка антикорупційних інституцій». Ефективна комунікація діяльності НАЗК та інших антикорупційних органів є важливою для розуміння антикорупційної роботи на національному та міжнародному рівнях.
З метою підвищення комунікаційної спроможності НАЗК та забезпечення точного інформування міжнародних партнерів, EUACI планує залучити експерта зі стратегічних комунікацій та медіамоніторингу, що займатиметься міжнародними комунікаціями та медіааналітикою. Основними завданнями будуть посилення взаємодії із медіа, стратегічне формування повідомлень та аналітична підтримка НАЗК. Також передбачається координація зі стейкхолдерами, зокрема Офісом віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.
Експерт має працювати у тісній взаємодії з експертом зі стратегічного медіааналізу.
Мета
Метою цього завдання є покращення комунікації про досягнення України у сфері боротьби з корупцією з іноземною аудиторією з фокусом на стратегічні комунікації та медіамоніторинг.
Підціль:
Забезпечення міжнародної комунікаційної підтримки НАЗК та забезпечити координацію з іншими стейкхолдерами з метою:
- Підвищення ефективності комунікації України щодо антикорупційних реформ.
- Акцентування уваги на досягнутих результатах і спростування неправдивої інформації про корупцію в Україні.
- Покращення здатності НАЗК комунікувати про свою діяльність та діяльність інших антикорупційних інституцій для міжнародної аудиторії.
Обсяг роботи
Відібраний експерт має надавати послуги з комунікації для НАЗК, включаючи, але не обмежуючись:
- Наданням допомоги та консультативної підтримки НАЗК у стратегічній комунікації з метою пояснення прогресу у сфері боротьби з корупцією в Україні та просування його результатів серед міжнародної аудиторії.
- Координацією спільної роботи та/або обміну інформацією між відповідними партнерами EUACI – НАЗК та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (GOCEEI), а також іншими можливими державними органами, такими як Міністерство закордонних справ України (МЗС) тощо, відповідно до вказівок НАЗК.
- Системним відстеженням та аналізом подій у сфері боротьби з корупцією в Україні, що є релевантними для міжнародної аудиторії.
- Моніторингом міжнародних засобів масової інформації, які висвітлюють питання, пов’язані з корупцією в Україні та відповідними реформами, та підготовкою щотижневих звітів медіамоніторингу.
- Розробкою основних тез у межах ширших наративів для комунікації спікерів НАЗК та інших зацікавлених сторін (МЗС, Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, GOCEEI) із міжнародною аудиторією з урахуванням контексту та каналів комунікації.
- Підготовкою комунікаційних матеріалів (наприклад, дайджестів, роз’яснювальних матеріалів, статей) у тісній співпраці з НАЗК.
- Сприянням комунікації керівництва НАЗК та інших співробітників з міжнародними ЗМІ шляхом ініціювання тем і матеріалів для журналістів, підготовки комунікаційних матеріалів для спікерів (ключових тез, статей, авторських колонок), а також, за необхідності, проведення коучингу для співробітників НАЗК перед інтерв’ю або публічними виступами.
- Підвищенням спроможності комунікаційної команди НАЗК у сфері міжнародних комунікацій, зокрема через наставництво, коучинг або тренінги щодо особливостей роботи з іноземними ЗМІ, важливими міжнародними інституціями тощо, з метою забезпечення сталості цієї комунікаційної роботи.
- Організацією та проведенням планувальних сесій із зазначеними вище стейкхолдерами та іншими партнерами EUACI.
- Участю у розробці комунікаційних матеріалів та наданням інших послуг на запит НАЗК та EUACI.
Обовʼязки та результати
- Щотижневі дайджести щодо розвитку антикорупційних процесів в Україні (українською та англійською мовами).
- Роз’яснювальні матеріали з питань боротьби з корупцією в Україні (українською та англійською мовами).
- Щотижневі звіти про висвітлення антикорупційної тематики в міжнародних медіа.
- Допомога НАЗК у підготовці комунікаційних матеріалів для медіа (статті, авторські колонки, інтерв’ю, тези для виступів, ключові повідомлення).
- Організація та проведення планувальних сесій.
- Письмовий звіт із рекомендаціями для EUACI/НАЗК щодо можливих подальших напрямів роботи.
Зазначений перелік є орієнтовним і не є вичерпним. EUACI залишає за собою право запитувати інші матеріали, які прямо не вказані, але пов’язані із загальними цілями завдання.
У межах виконання завдання експерт буде тісно співпрацювати з відповідною комунікаційною командою НАЗК та комунікаційним експертом EUACI, здійснювати робочі поїздки та брати участь в офлайн-зустрічах у Києві. Експерт не представлятиме НАЗК чи EUACI.
Мова надання послуг: українська, англійська.
Вимоги до постачальника послуг
Договір може бути укладений з окремим експертом, групою експертів або організацією, що відповідає таким критеріям:
- Досвід роботи у сфері комунікацій не менше 3 років.
- Досвід комунікаційної роботи, орієнтованої на міжнародну, зокрема європейську аудиторію.
- Відповідна освіта: щонайменше ступінь магістра або академічний рівень у галузі комунікацій, звʼязків з громадськістю, журналістики.
- Розуміння процесів антикорупційних реформ в Україні та знання антикорупційної інфраструктури України є перевагою.
- Досвід роботи у сфері протидії дезінформації та пропаганді буде додатковою перевагою.
- Високий рівень комунікаційних та переговорних навичок.
- Високий ступінь доброчесності.
- Глибоке розуміння роботи українських державних інституцій та особливостей їхньої діяльності.
- Вільне володіння українською та англійською мовами (усно і письмово).
Критерії оцінки
Критерій 1: Професійний досвід, представлений у поданих документах (70%), тривалість досвіду та підтверджені практичні досягнення у відповідній сфері.
Критерій 2: Фінансова пропозиція (30%).
Термін виконання, орієнтовний бюджет і обсяг роботи
Очікувана тривалість виконання завдання – 9 місяців у 2025 році з можливістю продовження. Початок роботи – березень 2025 року (дата підписання контракту).
Контракт передбачає до 100 робочих днів.
Загальний бюджет контракту не може перевищувати 15 000 євро.
Денна ставка експерта не може перевищувати 150 євро.
Остаточний бюджет буде розрахований на основі погодинної/денної ставки експерта. Узгоджені ставки є остаточними і не підлягають перегляду.
Як подати заявку
Для розгляду учасник повинен англійською мовою подати заявку з наступною інформацією:
- Короткий мотиваційний лист із поясненням відповідного досвіду в комунікаціях;
- CV не більше 3 сторінок англійською мовою;
- Фінансова пропозиція, розрахована на основі денної/годинної ставки;
- Реєстраційні документи, що засвідчують правовий статус потенційного контрагента (як для фізичних та юридичних осіб).
Дедлайн для подачі пропозицій — 13 березня 2025 року, 18:00 за київським часом.
Надсилайте заявки до вказаного дедлайну на [email protected] та [email protected] вказуючи темою листа “Tender: “Strategic Communication Expert support to NACP”.
Переконайтесь, що ви отримали автовідповідь від [email protected].
Якщо відповідь не надійшла, сконтактуйте з EUACI.
Запитання для уточнення надсилайте на [email protected] та [email protected] не пізніше 6 березня 2025, 18:00 за київським часом.