Контекст
Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу (EUACI) в Україні – це спільна програма, фінансована ЄС та урядом Данії, яка спрямована на підтримку України у зменшенні рівня корупції як на національному, так і на місцевому рівнях. Програма реалізується шляхом залучення громадян, громадянського суспільства, бізнесу та державних інституцій. У січні 2024 року розпочалася третя, яка триватиме до середини 2027 року.
Партнерство з Містами Доброчесності
EUACI співпрацює із шістьма Містами Доброчесності: Чернівці, Шептицький, Миколаїв, Нікополь, Маріуполь та Житомир.
У перших двох фазах EUACI працювала з цими містами над зміцненням їхніх систем та інструментів для підвищення доброчесності, прозорості та підзвітності. У рамках третьої фази партнерство продовжується, зосереджуючись на подальшому розвитку вже запущених інструментів доброчесності та впровадженні нових механізмів.
На основі угоди з Миколаївським міським головою, EUACI створили Офіс підтримки доброчесності з експертів у міській раді для підтримки трансформації доброчесності, прозорості та підзвітності процесу реконструкції. Його завданням – підтримка трансформації у сфері доброчесності, забезпечення прозорості та підзвітності процесу відбудови міста.
До Офісу підтримки доброчесності входять консультанти з довгостроковими контрактами та залучені за необхідності експерти на короткий термін. Важливу роль у його діяльності відіграватиме Старший (-а) експерт (-ка) з антикорупційної діяльності, який безпосередньо працюватиме над створенням механізмів доброчесності, прозорості та підзвітності у процесах відбудови.
Основні обовʼязки та функції
Експерт (-ка) надаватиме підтримку Раднику міського голови (керівнику Офісу підтримки доброчесності) та відповідним представникам виконавчого комітету міської ради у координації, впровадженні та супроводженні заходів, спрямованих на ефективне впровадження механізмів доброчесності, прозорості та підзвітності в процесі відбудови міста.
Також експерт (-ка) здійснюватиме навчання та підвищення кваліфікації міських посадовців для реалізації зазначених завдань.
Експерт (-ка) працюватиме у тісній співпраці з департаментами Миколаївської міської ради та комунальними підприємствами (КП «Миколаївводоканал», КП «Миколаївоблтеплоенерго», КП «Миколаївелектротранс»).
Експерт (-ка) звітуватиме як перед керівництвом EUACI, так і перед Радником міського голови (керівником Офісу підтримки доброчесності у Миколаєві).
Експерт (-ка) має бути розміщений у Миколаєві або, як мінімум, проводити у місті щонайменше чверть робочих днів.
Бюджет та тривалість контракт
Очікувана тривалість роботи – 10 місяців (200 робочих днів), з попереднім початком у березні 2025 року.
Бюджет – до 30 000 євро, включаючи відрядження (добові, логістичні витрати та проживання) на 40 робочих днів в Україні.
Конкретні обовʼязки
- Співпрацювати з відділами внутрішнього аудиту міської ради та комунальних підприємств для зміцнення аудиторських процесів та забезпечення їх відповідності найкращим практикам прозорості та підзвітності.
- Працювати з комунальними підприємствами, особливо тими, що проходять реформу корпоративного управління, для впровадження ефективних антикорупційних та прозорих механізмів.
- Надавати підтримку у реалізації Плану доброчесності Миколаєва, забезпечуючи дотримання антикорупційних принципів та поставлених цілей.
- Брати участь у впровадженні проєктних заходів відповідно до узгодженого робочого плану між EUACI та Миколаївською міською радою.
- Досліджувати та рекомендувати найкращі практики місцевого самоврядування у сфері прозорості, підзвітності та запобігання корупції.
- Організовувати презентації, тренінги та робочі зустрічі для поширення принципів доброчесності у місті та обміну досвідом Миколаєва з іншими Містами Доброчесності.
- Готувати проєкти нормативно-правових актів, звіти, оновлення та презентації щодо реалізації програми.
- Виконувати інші завдання, узгоджені між EUACI та міською радою.
- Надавати підтримку в інших питаннях, визначених керівником Офісу підтримки доброчесності.
Кваліфікаційні вимоги
- Ступінь бакалавра у сфері аудиту, державного управління, економіки, права або іншій суміжній галузі, що підтверджує здатність виконувати відповідні обов’язки.
- Мінімум 2 роки професійного досвіду роботи у місцевому самоврядуванні.
- Мінімум 5 років досвіду у підготовці аналітичних документів та досліджень у сферах державного управління, аудиту та публічних закупівель.
Як подати заявку
Щоб подати заявку, будь ласка, надішліть: 1) резюме, 2) короткий мотиваційний лист, 3) очікуваний бюджет (включаючи загальний бюджет, вартість 8-годинного робочого дня, логістику, проживання та добові) на електронні адреси [email protected] та [email protected], з копією на [email protected], зазначивши у темі листа: «Senior Anticorruption Expert for Mykolaiv_Name».
Щоб переконатися, що ваші документи були успішно отримані, будь ласка, перевірте, чи отримали ви авто-відповідь від нашої системи.
Якщо заявка була надіслана правильно, ви отримаєте авто-відповідь з поштової скриньки EUACI.
Якщо ви не отримали авто-відповіді, ваша заявка не була отримана. Будь ласка, спробуйте ще раз або зв’яжіться з нами.
Кінцевий термін подання пропозицій – 24 лютого 2025 року, 18:00 за київським часом.
Пропозиції мають бути подані англійською мовою.
Будь-які уточнюючі питання щодо запиту на участь у тендері слід надсилати на адресу [email protected], з копією на [email protected], не пізніше 15 лютого 2025 року, 18:00 за київським часом.
Детальніше у вкладенні.