Одним із напрямків діяльності Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) є підтримка України у сфері інтеграції з ЄС та вступу до Союзу. У процесі Євроінтеграції проводяться двосторонні зустрічі щодо розділів acquis ЄС, на яких буде обговорюватися рівень відповідності України acquis ЄС, зокрема, що стосується питань боротьби з корупцією.
У цьому контексті аналітичне дослідження енергетичного сектору допоможе виявити основні корупційні ризики та практики та сформулювати рекомендації для їх пом’якшення в рамках антикорупційної інтеграції у відповідний розділ acquis ЄС. Таким чином, аналіз надасть важливу інформацію для українських партнерів і для Європейської Комісії в контексті підготовки до двосторонніх скринінгових зустрічей у червні 2025 року. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) буде українським партнером цього завдання.
В рамках аналізу енергетичного сектору розглядаються низка аспектів, зокрема: покращення конкурентоспроможності; безпека енергопостачання та захист навколишнього середовища, правила та політики, зокрема щодо конкуренції та державної допомоги (в тому числі в вугільному секторі), внутрішній енергетичний ринок (відкриття ринків електроенергії та газу, сприяння використанню відновлюваних джерел енергії), енергоефективність, ядерна енергетика, ядерна безпека та радіаційний захист.
З метою виявлення основних корупційних викликів у енергетичному секторі та пропонування шляхів їх вирішення в рамках антикорупційної інтеграції, а також в межах підготовки до майбутньої двосторонньої скринінгової зустрічі з Єврокомісією у червні 2025 року, EUACI оголошує тендер на консультаційні послуги для проведення аналізу основних корупційних ризиків та заходів їх пом’якшення в енергетичному секторі.
Очікувані результати:
- Детальна методологія дослідження, включаючи анкету для онлайн-опитування та список стейкхолдерів для опитування;
- Аналіз сектора (на основі дослідження, консультацій і онлайн-опитування) з виявленими основними корупційними ризиками і практиками в енергетичному секторі для глибинного аналізу;
- Анкета для глибинних інтерв’ю зі стейкхолдерами щодо основних корупційних ризиків і практик у енергетичному секторі та шляхів їх вирішення;
- Поглиблений аналіз обраних функцій, що піддаються корупційним ризикам і практикам в енергетичному секторі;
- Проєкт звіту з аналізом корупційних ризиків і практик у енергетичному секторі, що включає такі елементи.
Після отримання та врахування зауважень від EUACI та, можливо, інших зацікавлених сторін, підготовка фінального звіту.
Кінцевий строк подачі звіту — 15 травня 2025 року.
Вимоги до надавача послуг
Контракт може бути укладений з командою експертів або організацією, що відповідає наступним критеріям:
- Команда експертів або організація з досвідом аналітичної роботи в енергетичному секторі не менше 5 років.
- Основна команда повинна мати експертизу в енергетичному секторі, а також у відповідних сферах законодавства та політики.
- У складі команди має бути хоча б один експерт з досвідом роботи в антикорупційній, антикорупційній діяльності, управлінні або коплаєнсі не менше 5 років.
- Бажаний міжнародний досвід у заходах боротьби з корупцією в енергетичному секторі.
- Відмінне володіння українською та англійською мовами.
Бюджет пропозиції має не перевищувати EUR 32,000.
Детальніший опис шукайте у вкладеному документі.
Учасник або група учасників тендеру повинні надати наступну інформацію для розгляду:
- Резюме ключових членів проектної команди (включно з головним експертом) (максимум 3 сторінки кожне).
- Список завдань, пов’язаних з цим проектом, виконаних протягом останніх п’яти років.
- Односторінковий опис підходу до виконання цього завдання.
- Принаймні один приклад аналітичного дослідження, звіту або іншого подібного документа, підготовленого організацією/експертами в енергетичному секторі.
- Фінансова пропозиція, представлена в євро, з деталізацією витрат, включаючи всі податки або інші подібні платежі.
Термін подачі пропозицій — до 13 грудня 2024 року, 18:00 за київським часом.
Заявки надсилати на адреси: [email protected] та [email protected] із зазначенням теми: «Тендер: Аналіз корупційних ризиків і практик в енергетичному секторі».
Будь-які уточнюючі запитання надсилайте на [email protected] and [email protected], не пізніше 11 грудня 2024 року, 18:00 за київським часом.