Передумови та контекст
Підтримка антикорупційних зусиль в Україні є важливим політичним пріоритетом для Європейського Союзу та Данії. Борючись із корупцією, Програма сприяє зміцненню демократії та економічному зростанню України, а також успішному наближенню України до ЄС.
Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) в Україні – це спільна програма, фінансована ЄС та урядом Данії, спрямована на підтримку України в її зусиллях щодо зменшення корупції на національному та місцевому рівнях шляхом розширення можливостей громадян, громадянського суспільства та державних інституцій. На початку 2024 року EUACI розпочала третю фазу, яка триватиме до середини 2027 року. У рамках нової фази EUACI було запропоновано визначити заходи, пов’язані зі школами.
У 2023 році Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки, і одним із етапів її реалізації є відновлення та модернізація їдалень у школах із використанням новітніх технологій, підвищенням енергоефективності та дотриманням принципів системи HACCP.
У 2024 році уряд виділив 1,5 мільярда грн на модернізацію їдалень у місцевих громадах. Міністерство освіти і науки України (далі – Міністерство) відповідає за реалізацію цієї субвенції. Команда реформи шкільного харчування за підтримки Першої леді Олени Зеленської працює спільно з Міністерством.
Міністерство звернулося до EUACI з проханням надати підтримку у впровадженні цього проєкту з метою мінімізації корупційних ризиків та порушень.
Співпраця загалом базується на таких етапах, як оцінка проєктної документації, аналіз процесу публічних закупівель для модернізації (реконструкції та капітального ремонту) їдалень та впровадження технічного моніторингу будівництва дистанційно.
У результаті аналізу 187 проєктів було заощаджено 132,9 мільйона грн, які були спрямовані на додаткові 20 шкіл. Експерти EUACI також здійснюють моніторинг процедур публічних закупівель та надають методологічну допомогу для забезпечення прозорості та відповідності. Наразі триває дистанційний моніторинг будівельних робіт: завершено 51 їдальню, а 75 проєктів заплановано дофінансувати у 2025 році. Кошти спрямовуються на співфінансування проєктів, які були розпочаті у 2024 році та завершені не менше ніж на 40%.
Державний бюджет України також передбачає субвенцію у розмірі 960 мільйонів грн на модернізацію їдалень за новими проєктами у 2025 році. У грудні 2024 року Міністерство звернулося до EUACI з проханням підтримати координацію роботи між замовниками будівництва щодо поточних проєктів для забезпечення їх завершення.
Крім того, було запитано підтримку в організації процесу відбору нових проєктів для отримання субвенції у 2025 році та допомогу Міністерству та іншим зацікавленим сторонам у реформі шкільного харчування в підготовці аналітичної інформації щодо стану реалізації проєктів, фінансованих за рахунок субвенції, а також забезпеченні професійної комунікації з усіма зацікавленими сторонами реформи шкільного харчування.
Мета
Надати експертну підтримку Міністерству освіти і науки України у реалізації субвенції на модернізацію (реконструкцію та капітальний ремонт) шкільних їдалень з метою мінімізації корупційних ризиків.
Обсяг роботи
Обсяг роботи передбачає виконання різних завдань, зокрема, але не обмежуючись:
- Координація та участь у розробці нормативно-правового забезпечення впровадження субвенції на модернізацію шкільних їдалень.
- Аналіз викликів та порушень у проєктах, що фінансуються за рахунок субвенції на модернізацію їдалень.
- Підготовка аналітичних звітів щодо стану реалізації проєктів, фінансованих у межах субвенції на модернізацію їдалень, для подання уряду, іншим органам влади та зацікавленим сторонам.
- Підтримка проєкту EUACI щодо мінімізації корупційних ризиків у процесі модернізації шкільних їдалень та забезпечення тісної співпраці між Міністерством, органами місцевого самоврядування, EUACI та його залученими експертами.
- Сприяння професійній комунікації із зацікавленими сторонами реформи шкільного харчування для залучення їх до формування інституційної структури, яка підтримує цілі реформи.
- Проведення навчальних заходів у Міністерстві освіти і науки з метою забезпечення майбутньої спроможності здійснювати координаційну та аналітичну роботу, визначену в цьому ТЗ.
- Виконання інших завдань, пов’язаних з основним обсягом роботи, на разовій основі.
Консультант підпорядковуватиметься заступнику Міністра освіти і науки та EUACI.
Термін виконання
Дата початку роботи – дата підписання договору з консультантом, а період виконання договору становитиме 11 місяців із загальною тривалістю 220 робочих днів.
Бюджет
Максимальний доступний бюджет для цього завдання становить до 27 800 євро на 11 місяців / 220 робочих днів.
Моніторинг та оцінка
Визначення індикаторів
Результативність підрядника буде оцінюватися на основі досягнення цілей цього контракту, а також отриманих результатів, зазначених у розділах «Мета» та «Очікувані результати».
Спеціальні вимоги
Підписуючи договір, підрядник (та його представники) зобов’язується зберігати в довірчій таємниці будь-яку інформацію чи документи (“конфіденційна інформація”), передані або виявлені під час виконання договору. Ця інформація може використовуватися лише для реалізації договору і не повинна передаватися третім сторонам без дозволу EUACI.
Підрядник звітує перед EUACI. Перед завершенням завдання підрядник має представити EUACI підсумкову інформацію про виконану роботу.
Підготовлені результати можуть бути перевірені (з метою забезпечення якості), а виплати здійснюватимуться за результатами такої перевірки.
Деталі тендеру
Учасник тендеру повинен надати такі документи для розгляду заявки:
- Резюме (не більше трьох сторінок), яке має містити опис попередніх відповідних завдань та ключових обов’язків у межах цього завдання.
- Бюджет послуг у євро, з урахуванням усіх податків або інших зборів, з розрахунком 220 робочих днів.
Бюджет контракту не може перевищувати 27 800 євро.
Як подати заявку
Кінцевий термін подання заявок – 17 лютого 2025 року, 18:00 за київським часом.
Заявки повинні бути подані до вказаного терміну на електронну пошту [email protected], з копією на [email protected], вказавши в темі листа “Expert in Subvention Support for the Ministry”.
Мова подання заявок: англійська.
Будь-які запитання щодо тендеру слід надсилати на [email protected] не пізніше 13 лютого 2025 року, 18:00 за київським часом.
Щоб переконатися, що ваша заявка була успішно отримана, перевірте, чи отримали ви авто-відповідь від нашої системи.
Якщо ваша заявка була отримана належним чином, ви отримаєте автоматичне підтвердження від поштової скриньки EUACI.
Якщо ви не отримали авто-відповіді, ваша заявка не була отримана – будь ласка, спробуйте ще раз або зв’яжіться з нами.
Деталі читайте у вкладеному документі.