Обсяг роботи:
Робота за цим завданням включає такі основні завдання:
- Аналіз корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування, який охоплює такі основні етапи:
– Розробка детальної методології дослідження, включно з визначенням стейкхолдерів (зокрема, організацій підтримки бізнесу, асоціацій підприємців у різних підсферах, державних органів, ГО, організацій громадянського суспільства, міжнародних донорських проєктів та осіб з неформальним впливом у цій сфері тощо), підходів до ідентифікації корупційних ризиків і практик, пріоритизації окремих аспектів для поглибленого аналізу; методологія має бути затверджена EUACI та НАЗК.
– Проведення аналізу сфери оподаткування, дослідження наявної інформації про корупційні ризики у сфері оподаткування та консультації з експертами.
– Підготовка та проведення онлайн-опитування стейкхолдерів;
– Визначення ключових корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування. Аналіз має обмежуватися найпоширенішими або найбільш впливовими ризиками/практиками.
– Розробка анкети для напівструктурованих поглиблених інтерв’ю із зацікавленими сторонами щодо ключових корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування, визначення списку учасників для поглиблених інтерв’ю.
– Проведення поглибленого аналізу функцій, які піддаються впливу ключових корупційних ризиків і практик, включно з інтерв’ю із зацікавленими сторонами, оглядом законодавства, аналізом відкритих джерел тощо.
– Визначення рекомендацій щодо заходів для мінімізації ключових корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування. - Підготовка звіту з аналізом корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування, а також пропозиціями щодо їхнього усунення.
Очікувані результати:
- Детальна методологія дослідження, анкета для онлайн-опитування та список стейкхолдерів для проведення опитування.
- Аналіз сфери оподаткування (на основі кабінетного дослідження, консультацій і онлайн-опитування) із визначенням ключових корупційних ризиків і практик для подальшого поглибленого аналізу.
- Анкета для поглиблених інтерв’ю із стейкхолдерами щодо ключових корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування та шляхів їх подолання.
- Поглиблений аналіз вибраних функцій, які піддаються корупційним ризикам і практикам у сфері оподаткування.
- Чернетка звіту з аналізом корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування, яка містить такі розділи:
-Резюме (Executive summary);
– Вступ;
– Методологія;
– Загальний огляд сфери оподаткування в Україні, включно з основними зацікавленими сторонами, сприйняття корупції та практики, ключові антикорупційні заходи в цій сфері;
– Аналіз ключових корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування (включаючи підсфери);
– Основні висновки, включаючи підсумкову таблицю ключових корупційних ризиків/практик та відповідні рекомендації щодо їх мінімізації, а також остаточні рекомендації. - Надання фінального звіту після врахування зауважень від EUACI та, за потреби, інших зацікавлених сторін.
Звіти мають бути надані англійською та українською мовами. Електронні копії слід надіслати електронною поштою призначеному контактній особі з EUACI.
Термін надання звітів:
Чернетка звіту має бути подана до 15 квітня 2025 року, а фінальний звіт – до 15 травня 2025 року. Графік надання інших результатів визначатиметься в консультаціях із EUACI під час розробки методології.
Терміни:
Дата початку роботи планується з моменту підписання контракту з обраним постачальником послуг.
Кінцевий термін подання всіх запитуваних результатів (включно з фінальний звітом з аналізу корупційних ризиків і практик у сфері оподаткування) — 15 травня 2025 року.
Більше деталей читайте у вкладеному документі.
Як подати заявку:
Кінцевий термін подачі пропозицій — 18 грудня 2024 року, 18:00 за київським часом.
Пропозиції надсилайте на адреси [email protected] та [email protected], із зазначенням у темі листа: “Tender: Analysis of corruption risks and practices in sphere of taxation”.
Мова подачі пропозиції: англійська.
Усі уточнювальні запитання щодо запиту на тендер адресуйте на [email protected] та [email protected] не пізніше 16 грудня 2024 року, 18:00 за київським часом.