Консультаційні послуги з розробки ключових показників ефективності для комунальних підприємств у Містах Доброчесності

Дата публікації:
Термін подачі до:

Загальний огляд

Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу (EUACI)

Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу (EUACI) – це спільна програма, фінансована ЄС та урядом Данії, яка спрямована на підтримку України у її зусиллях щодо зменшення корупції на національному та місцевому рівнях шляхом залучення громадян, громадянського суспільства, бізнесу та державних інституцій.

У січні 2024 року було розпочато новий етап реалізації програми EUACI. Її стратегічні цілі:

  • Зменшення рівня корупції в Україні.
  • Просування антикорупційної реформи.
  • Відбудова постраждалих від війни регіонів України на основі принципів прозорості, підзвітності та доброчесності.

Основні напрями діяльності EUACI

  • Підтримка незалежних державних інституцій у боротьбі з корупцією та запобіганні їй.
  • Забезпечення прозорості та підзвітності у процесі відбудови.
  • Підтримка міст у постраждалих від війни регіонах у впровадженні принципів доброчесності під час реконструкції.
  • Залучення громадянського суспільства та медіа до запобігання корупції та боротьби з нею.

Це завдання стосується підтримки EUACI у межах напряму “Міста Доброчесності” (Компонент 3).

План підтримки України та реформи у сфері державних і комунальних підприємств

План підтримки України передбачає комплекс реформ, спрямованих на підвищення ефективності управління державними та комунальними підприємствами (КП). Зокрема, це включає положення Стовпа I, а саме:

  • Глава 2 – Управління державними фінансами
  • Глава 6 – Управління державними активами
  • Глава 8 – Бізнес-середовище (Реформа 5. Гармонізація законодавства та стандартів з ЄС)
  • Глава 10 – Енергетичний сектор (Реформа 6. Підвищення ефективності централізованого теплопостачання)
  • Глава 15 – Зелений перехід та захист довкілля

Ці заходи, серед іншого, спрямовані на покращення управління державними активами, зокрема комунальними підприємствами (КП), а також на впровадження чітких ключових показників ефективності (KPI) для оцінки їхньої роботи. Запровадження таких показників сприятиме підвищенню прозорості, підзвітності та ефективності КП.

Міста Доброчесності

EUACI співпрацює із шістьма містами в межах Компонента 3:

  • Житомир
  • Чернівці
  • Шептицький (колишній Червоноград)
  • Нікополь
  • Миколаїв
  • Маріуполь (наразі активні проєкти в місті не реалізуються)

Сталий розвиток запропонованого інструменту

На основі розроблених KPI для кожного комунального підприємства будуть оновлені політики та підходи до нарахування премій керівникам КП. У містах, де вже створено або впроваджуються наглядові радиKPIбудуть враховуватися під час розробки стратегічних документів.

Цей документ Технічного завдання (ToR) містить детальнішу інформацію про виконання цього завдання.

МЕТА

Метою цього завдання є підвищення підзвітності, ефективності та прозорості в трьох комунальних підприємствах у трьох Містах Доброчесності (Миколаїв, Чернівці, Шептицький) шляхом визначення та формулювання ключових показників ефективності (KPI) і їх подальшого впровадження через інтеграцію у відповідні офіційні документи.

У межах цієї діяльності консультант повинен враховувати План підтримки України в контексті зазначених цілей та узгоджувати свої рекомендації із баченням представників Міністерства економіки України.

ОБСЯГ РОБІТ

Обсяг робіт охоплює всі необхідні заходи для досягнення вищезазначеної мети, включаючи, але не обмежуючись наступними.

Це завдання стосується підтримки EUACI для таких комунальних підприємств у Містах Доброчесності:

  • Комунальне підприємство “Чернівецьке тролейбусне управління”
  • Комунальне підприємство “Миколаївводоканал”
  • Комунальне підприємство “Червоноградводоканал” Шептицької міської ради

Початок роботи

На установчій зустрічі (Kick-Off meeting) необхідно представити робочий план, стратегію реалізації завданнята ключові аспекти виконання перед командою Компонента EUACI.

Для мінімізації корупційних ризиків, просування стратегічних рішень та створення аналітичної бази для ухвалення управлінських рішень необхідно розробити ключові показники ефективності (KPI) для трьох комунальних підприємств у Містах Доброчесності.

Основні завдання в межах проєкту

  1. Провести фасилітовані офлайн-сесії: 3 локальних (у Миколаєві, Чернівцях та Шептицькому) та 1 загальної сесії у Києві із залученням стейкхолдерів національного рівня, зокрема Міністерства економіки України, Асоціації міст України, Міністерства реставрації, галузевих асоціацій тощо, для обговорення оптимального та реалістичного переліку KPI.
  2. Визначте та формалізуйте цілі для кожного з трьох КП, співпрацюючи з їхніми керівниками, управлінськими командами, керівними органами, радами та міською владою. Використовуючи ці цілі як основу, розробити ключові показники ефективності (KPI) – набір метрик, які дають змогу кількісно та якісно оцінити прогрес у досягненні поставлених цілей.
  3. Визначити та сформулювати ключові показники ефективності для звітності, які будуть прийнятними для ключових зацікавлених сторін (керівництво КП, керівні органи, рада та керівництво міста). Крім того, в процесі визначення та розробки КРІ для кожного КП необхідно враховувати, що одним із пріоритетів цього завдання є підвищення прозорості, підзвітності та доброчесності, що має бути відображено в конкретних КРІ та звітності.
  4. Розробити цільові КРІ для кожного з трьох КП з визначеними КРІ, які будуть представлені в проекті місцевого положення, щоб допомогти містам та керівництву КП у досягненні стратегічних цілей. Це положення має бути узгоджено зі стратегічними документами муніципалітету (що стосуються конкретних МП) та безпосередньо з вищезазначеними КП. Консультант повинен провести презентації цих продуктів для керівництва міст та КП.
  5. Розробити методологічний публічний документ, що міститиме загальні засади підходу до розробки ключових показників ефективності для комунальних підприємств (у наступних секторах: водопостачання, громадський транспорт), перелік ключових показників, механізм та рекомендації щодо залучення ключових зацікавлених сторін на рівні міста, а також рекомендації щодо структури стимулів для керівництва підприємств до виконання встановлених ключових показників ефективності. До розробки документу мають бути залучені ключові зацікавлені сторони на національному рівні (Міністерство економіки України, Асоціація міст України, Міністерство реставрації, галузеві асоціації тощо). Консультант повинен провести публічну презентацію цього продукту.

ТЕРМІНИ

Очікувана тривалість завдання – 5 місяців, з орієнтовним початком у березні 2025 року та завершенням у серпні 2025 року.

Деталі у вкладеному файлі.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Пропозиції мають містити:

  1. Бюджетну пропозицію, включаючи добову ставку та кошторис на відрядження;
  2. Коротку методологію реалізації проєкту (максимум 3 сторінки);
  3. Резюме (CV) учасника(ів) тендеру.

Документи приймаються в електронному форматі до кінцевого терміну за адресою: [email protected], копія [email protected], із зазначенням у темі листа:
«Consultancy services for the development of KPIs for MoEs in Integrity Cities».

Будь-які запитання щодо уточнення умов тендеру слід надсилати на електронну адресу: [email protected], копія [email protected]не пізніше 28 лютого 2025 року, 17:00 за київським часом.

Кінцевий термін подання пропозицій – 9 березня 2025 року, 17:00 за київським часом.

Щоб переконатися, що ваші документи були успішно отримані, будь ласка, перевірте наявність автовідповіді від нашої системи.

Мова подачі тендерних документів: англійська.

Детальнішу інформацію можна знайти у доданому документі.

Перейти до вмісту