Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) представило звіт за 2018 рік. Голова агентства Антон Янчук особисто презентував результати за перший повний рік роботи керівникам Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні та інших міжнародних донорів.
Повний текст звіту доступний на сайті агентства.
2018 рік став першим, який АРМА відпрацювало як повнофункціональна державна інституція. За словами Антона Янчука, перед агентством постає ще багато викликів, однак вже зараз його команда здатна ефективно виконувати свої функції та демонструвати суспільству реальні результати. Про це свідчать більше 9 мільйонів гривень, які агентству вдалось повернути до державного бюджету завдяки управлінню арештованим майном.
Відповідно до річного звіту, за минулий рік АРМА отримала 1064 запити від правоохоронних органів щодо розшуку та виявлення активів в рамках кримінальних проваджень, 100% з яких було опрацьовано. Портфель агентства вже зараз налічує близько 600 активів, що були арештовані та передані АРМА за рішенням суду: готівку та безготівкові фонди, пасажирські авто, сільськогосподарську техніку, житлову та комерційну нерухомість, і навіть дві ТЕЦ.
Протягом 2018 року експерти АРМА за підтримки Антикорупційною ініціативи ЄС взяли участь у багатьох практичних семінарах та спеціалізованих тренінгах в Україні та за кордоном, а також налагодили співпрацю з такими організаціями як CARIN (Камденська міжвідомча мережа з питань повернення активів), Європол та BAMIN (Міжвідомча мережа з управління активами Балканського регіону) з метою обміну спеціальними знаннями та досвідом.
EUACI також долучилась до організації першого публічного заходу АРМА — форуму «ФОРМА», а також сприяла розробці та публікації видання «Методичні рекомендації «Настанови з управління арештованим майном», яке містить аналіз судових практик щодо арештованих активів, а також низку практичних кейсів з 10 світових юрисдикцій, корисних для приватного бізнесу, правоохоронних та інших органів.
АРМА — державний антикорупційний орган з унікальною функцією розшуку та управління активами, заарештованими в ході антикорупційних та кримінальних проваджень. Формування агентства почалося у 2016 році, а у жовтні 2017 року співробітники новоствореного органу приступили до виконання своїх перших завдань.