Житомир – перше місто в Україні, що розпочало впровадження системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів

Наприкінці 2023 року Радою з міжнародних стандартів внутрішнього аудиту були затверджені Глобальні стандарти внутрішнього аудиту, що визначають світову професійну практику цієї галузі. Вони базуються на 15 керівних принципах, які сприяють ефективності внутрішнього аудиту.

Протягом 2024 року Житомирська міська рада за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС працювала над створенням комплексної системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів.

Нові стандарти набрали чинності 9 січня 2025 року. Вже наступного дня, 10 січня, у Житомирі вперше в Україні в органах місцевого самоврядування почала функціонувати Служба внутрішнього аудиту, створена відповідно до оновлених Глобальних стандартів. Її запровадження було одноголосно схвалене місцевими депутатами на грудневій сесії наприкінці минулого року.

«Запровадження Служби внутрішнього аудиту є важливим етапом у підвищенні прозорості та ефективності управління ресурсами громади. Ми прагнемо не лише відповідати сучасним міжнародним стандартам, але й створити систему, яка стане прикладом для інших громад України. Наша мета – зміцнити довіру жителів, раціонально використовувати кошти та забезпечити доброчесність у всіх процесах», – зазначила Світлана Ольшанська, перша заступниця Житомирського міського голови.

Основні завдання Служби внутрішнього аудиту: 

  • Формування стратегічного та річного планів внутрішнього аудиту з урахуванням ризиків та пріоритетів громади.
  • Перевірка ефективності управління ризиками, систем внутрішнього контролю, збереження активів та якості виконання бюджетних програм.
  • Відстеження впровадження рекомендацій, спрямованих на покращення управління фінансовими та матеріальними ресурсами.
  • Складання аудиторських звітів, висновків та рекомендацій за результатами перевірок із подальшим інформуванням керівництва.

«Впровадження внутрішнього аудиту в Житомирській міській раді – це не просто технічний крок, а фундаментальна зміна підходу до управління ресурсами громади. Ця ініціатива демонструє відданість принципам прозорості та ефективності, а також є прикладом для інших міст України. Ми раді підтримати Житомир на шляху до побудови системи, що мінімізує ризики, покращує управління та зміцнює довіру громади», – наголосив керівник компоненту Міста Доброчесності Тарас Случик

Разом із Житомиром над впровадженням функцій внутрішнього аудиту активно працюють й інші Міста Доброчесності, зокрема Чернівці та Миколаїв. Рішення про реорганізацію існуючих відділів, оновлення статутів та старт трансформації напрямку готуються до публікації та обговорення у 2025 році. 

Ознайомитися з проєктом рішення Житомирської міської ради.

Інші новини та події

Як Україна долає антикорупційні виклики в публічному секторі

Новина

Як культурна діяльність може стати інструментом у боротьбі з корупцією — читайте далі

Новина

Воркшопи з антикорупційного мейнстримінгу за підтримки EUACI

Новина
Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.