26 квітня 2024 року Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) провела в Києві засідання Наглядової ради, присвячене процесу переходу від фази ІІ до фази ІІІ Програми.
Засідання, що проходило у гібридному форматі під співголовуванням Міністра юстиції України Дениса Малюськи та Посла Данії в Україні Олє Егберга Міккельсена, зібрало представників партнерів Програми.
Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI, представив загальний аналіз досягнень програми з часу попереднього засідання Наглядової ради та представив основні напрямки співпраці на наступну фазу Програми.
«Під час наступної фази робота EUACI зосередиться на трьох напрямах. Перший — євроінтеграція у контексті підтримки підготовки України у сфері боротьби з корупцією. Другий аспект — це відбудова, де ми працюємо над створенням юридичної та технічної бази для процесу відбудови на принципах прозорості, доброчесності та підзвітності. І третій напрям — це те, що ми можемо назвати стійкістю антикорупційної інфраструктури. Для нас важливо забезпечити, щоб антикорупційні органи могли продовжувати свою роботу навіть у цих складних обставинах, та стати більш стійкими в майбутньому”, – зазначив голова EUACI.
Про прогрес антикорупційної реформи в Україні розповів Віктор Павлущик, голова Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК. Він поділився ключовими досягненнями антикорупційних інституцій за звітний період, зокрема, відновлення електронного декларування та звітності політичних партій, а також прогрес у виконанні Державної антикорупційної програми. Голова НАЗК також відзначив позитивні зміни в антикорупційній інфраструктурі, зокрема, ухвалення Парламентом законодавства, яким забезпечено незалежність Спеціалізована антикорупційна прокуратура та збільшено штатну чисельність НАБУ.
Представники антикорупційних інституцій України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, НГО, мери Міст Доброчесності обговорили виклики та перспективи у боротьбі з корупцією. Вони поділилися результатами співпраці та окреслили наступні кроки для посилення антикорупційної роботи у партнерстві з EUACI.
Антикорупційна ініціатива ЄС рішуче підтримує антикорупційні зусилля України й продовжує підтримувати прагнення України до побудови більш прозорої та підзвітної системи управління.