Боротьба з корупцією залишається пріоритетним завданням у процесі вступу України до ЄС боротьба. Незалежні дослідження, моніторинг політик та стратегічна адвокація відіграють ключову роль у забезпеченні прозорості та підзвітності – фундаментальних європейських цінностей.
Для підтримки цих зусиль EUACI підтримає шість проєктів, спрямованих на посилення антикорупційної адвокації та аналітики в контексті переговорів про вступ до ЄС. Після конкурентного відбору ми раді представити переможців грантового конкурсу:
ГО «Технології прогресу»
Проєкт спрямований на посилення парламентського контролю та громадської підзвітності у фінансовому секторі України. Він надаватиме незалежну аналітичну підтримку щодо податкового адміністрування, державних аудитів і моніторингу публічних видатків. Це дозволить забезпечити відповідність, зокрема, вимогам Розділу 16 («Оподаткування») права ЄС (acquis).
Центр економічної стратегії
Проєкт сприятиме гармонізації українського законодавства зі стандартами ЄС у двох сферах з Розділу 22 («Регіональна політика») та Розділу 16 («Оподаткування»). Проєкт передбачає комплексний правовий моніторинг і глибокий аналіз для виявлення корупційних ризиків та надання політичних рекомендацій щодо узгодження з європейськими принципами.
Центр соціально-економічних досліджень «CASE Україна»
Проєкт зосереджений на прозорості у сфері оподаткування та митної політики. Центр здійснюватиме моніторинг ключових тем переговорів і протидіятиме маніпулятивним наративам. Завдяки науково обґрунтованим дискусіям і мультимедійному контенту проєкт сприятиме залученню громадськості до процесу вступу України до ЄС і протидії дезінформації.
ГО «Європейська правда»
Проєкт зосереджений на підвищенні обізнаності громадськості про процес вступу України до ЄС. Команда здійснюватиме глибокий аналіз переговорів, висвітлюватиме антикорупційні зобов’язання та адвокатуватиме належну імплементацію реформ, які узгоджуються з нормами ЄС.
ГО «Центр протидії корупції»
Ця ініціатива спрямована на посилення незалежного моніторингу та адвокації реформ у сфері боротьби з корупцією та верховенства права. Проєкт визначатиме прогалини та ризики, а також взаємодіятиме з органами влади для сприяння необхідним законодавчим та інституційним змінам.
Платформа «Громадський контроль»
Проєкт сфокусується на виявленні корупційних ризиків у сфері збереження культурної спадщини України. Він здійснюватиме моніторинг прозорості в п’яти великих містах та оцінюватиме прогрес у виконанні Державної антикорупційної програми, пропонуючи секторальні антикорупційні заходи.
Ми дякуємо всім учасникам за їхні інноваційні ідеї та відданість впровадженню змін. Слідкуйте за новинами!