9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією, за нашої підтримки пройшов “Zero Corruption Evening”.
Підчас цього заходу Центр Протидії корупції презентував концепцію Zero Corruption та нову масштабну конференцію Zero Corruption Conference, що пройде в квітні 2020 р. Організатори, Центр Протидії корупції, запросили активістів, представників громадського сектору й міжнародних організацій, медіа. Проект презентували Дарина Каленюк, співзасновниця і виконавча директорка ЦПК і Ганна Гопко, екс-голова комітету закордонних справ парламенту України.
Під час заходу Дарія Каленюк, засновниця Центру протидії корупції, розповіла про досягнення організації, зокрема зауваживши, що 4,8 мільярдів гривень було збережено в державному бюджеті за допомогою моніторингу державних закупівель та звітування про порушників”.
Також, Дарія анонсувала проведення міжнародної конференції “Zero Corruption” у квітні 2020 року: “Для нас, як для організації громадянського суспільства — це великий виклик організувати конференцію такого рівня. Хочу сказати велике дякую нашим партнерам завдяки яким конференція Zero Corruption Conference відбудеться, а саме, EUACI «Антикорупційна Ініціатива ЄС», Pact та інші”. Дарина відмітила, що глобальною метою повинно бути повне подолання корупції в Україні, а не постійна боротьба з нею: “Наша місія — не протидія корупції. Наша місія — країна без корупції”.
Також відбулася дискусія на тему “Співпраці країн у протидії відмиванню коштів” за участі Еки Ткешелашвілі, очільниці Антикорупційної Ініціативи Європейського Союзу в Україні, Віталія Каська, заступника Генерального прокурора України, Ребекки Ґармс, німецької політикині та екс-депутатки Європейського парламенту.
“Боротьба з корупцією має вирішальне значення для верховенства права, а також для економічного розвитку країни. Ми раді брати участь у процесі створення та розвитку мережі антикорупційних органів в Україні. У кожній країні існує стійкий і всебічний спосіб боротьби з корупцією. І саме зараз в Україні дійсно потрібна консолідація та спільні дії всіх залучених до цього процесу”. – зауважила очільниця EUACI, Ека Ткешелашвілі.