11-12 жовтня 2018 року Антикорупційна Ініціатива ЄС в Україні (EUACI) та ОБСЄ залучили міжнародних експертів до Одеси, аби провести практичний семінар, присвячений боротьбі з корупцією, відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Представники українських правоохоронних, судових та фінансових органів обговорили ризики, виклики та досягнення у цій сфері.
Окрім обговорення, воркшоп мав і практичну складову. Його учасники отримали можливість опрацювати на практиці усю послідовність розкриття злочину: від фінансової розвідки та розслідування до передачі справи до суду, конфіскації та кримінального переслідування.
@tkesho3
The EUACI Head Eka Tkeshelashvili at training in Odesa: We aim to build trust & connectivity among different bodies in Ukraine involved in fighting corruption. We commend SFMS in spearheading collaborative efforts in fighting money laundering & corruption. pic.twitter.com/oizPfF74Pd— EUACI (@EUACI_Ukraine) 11 October 2018
Водночас Ігор Гаєвський, представник Держфінмоніторингу, зазначив, що Державна служба фінансового моніторингу працює над усуненням недоліків та зменшення ризиків, визначених MONEYVAL у звіті, та додав: «Одним з елементів нашої роботи є сьогоднішній семінар в Одесі, де ми обговорюємо проблеми та кроки подальшої роботи».
У тренінгу взяли участь 45 представників правоохоронних органів, суду та фінансових органів влади, а саме: Державної служби фінансового моніторингу, НАБУ, Генпрокуратури, АРМА, Нацполіції, Верховного Суду, ДБР, ДФС.
Заступник виконавчого секретаря MONEYVAL Майкл Стелліні зазначив, що оцінка MONEYVAL є основою для вдосконалення системи всередині країни. «Семінар був дуже плідним, оскільки він зібрав так багато різних представників української влади, які повинні працювати разом для досягнення спільних цілей і результатів в боротьбі з корупцією», – додав він.
Відповідно до Правил та процедур MONEYVAL, Україна має представити свій звіт у квітні 2019 року.