Як культурна діяльність може стати інструментом у боротьбі з корупцією — читайте далі

Доброчесність — це не те, чому можна просто навчити у школі, це частина культури. Культурний сектор має унікальну здатність залучати широку та різноманітну аудиторію за допомогою мистецтва та публічних заходів. Усвідомлюючи це, у грудні 2024 року EUACI оголосила Національний конкурс для підтримки культурних проєктів, спрямованих на підвищення обізнаності громадян, зміну суспільних уявлень і ставлення до корупції, а також заохочення громадянської участі у боротьбі з нею.

Ми отримали 42 заявки й щиро вдячні за кожну з них. Після ретельного розгляду грантовий комітет ухвалив рішення підтримати три найкращі проєкти.Переможці конкурсу:

🔹 ГО «Форум видавців»

Проєкт спрямований на популяризацію цінностей доброчесності через переосмислення столітньої п’єси Миколи Куліша. Він покликаний сприяти суспільній дискусії про корупцію з історичної та філософської перспектив, а також об’єднати культурну та антикорупційну спільноти. Ключові теми обговорень охоплюватимуть повоєнну відбудову, ведення бізнесу під час війни та толерантність суспільства до корупції.

🔹 Sebto Media

Цей проєкт реалізовуватиметься у форматі подкасту, який покликаний зробити нульову толерантність до корупції загальноприйнятою суспільною нормою та частиною повсякденного життя. Він надасть слухачам практичні знання про те, як реагувати на корупцію в буденних ситуаціях. Крім того, у межах проєкту Sebto Media адаптовуватиме журналістські розслідування NGL.media у формат документальних подкаст-епізодів.

🔹 Media Development Foundation

Мета цього проєкту — розповісти громадянам про силу журналістських розслідувань у боротьбі з корупцією. Він передбачає серію офлайн-виставок, що демонструватимуть найгучніші розслідування, а також створення документального фільму про роботу журналістів-розслідувачів. Окрім цього, у рамках проєкту запланована серія інтерв’ю з журналістами-розслідувачами, які висвітлять їхню роль у забезпеченні прозорості та підзвітності.

“Ми вдячні за ту кількість заявок, які ми отримали — кожен проєкт продемонстрував креативність і прагнення запобігати корупції через культуру. Обрати лише трьох переможців було справжнім викликом, але ми пишаємося тим, що підтримуємо ініціативи, які використовують такі різноманітні підходи для просування доброчесності. Від читання в театрах та подкастів до виставок про журналістські розслідування — кожен проєкт залучатиме аудиторію у свій унікальний спосіб, проте всі вони мають спільну мету — формувати культуру прозорості та підзвітності. Дякуємо всім учасникам за їхні інноваційні ідеї та з нетерпінням чекаємо на втілення проєктів у життя!”

Софія Голота, Керівниця компоненту Підтримка медіа та громадянського суспільства

Інші новини та події

Ваша редакція зробила антикорупційне розслідування, яке мало вплив на регіональному рівні? Ми допоможемо розказати про нього.

Новина

Україна посилює закупівлі у відновленні та мінімізує корупційні ризики

Новина

З чого починається розслідування корупційних схем, і що стоїть за гучними справами НАБУ?

Новина
Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.