Як експерти антикорупційного сектору оцінюють рівень корупції в Україні?

Протягом останнього десятиліття українці вважають корупцію однією з найбільших проблем. Однак чи справді все так погано як вважає більшість?

З початку року агенція Info Sapiens почала досліджувати думку українців на замовлення Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК за фінансової підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС.

Результати опитування «Корупція в Україні: погляд та оцінки експертів» були публічно презентовані 2 липня.

«Проведене опитування є одним із найважливіших досліджень ключових вимірів корупції в пріоритетних сферах суспільного життя, а його результати мають бути використані при впровадженні антикорупційних загальнодержавних і галузевих реформ. Зокрема, при розробці наступної Антикорупційної стратегії та програми з її виконання», — наголосив голова НАЗК Viktor Pavlushchyk.

Під час презентації антикорупційний експерт EUACI Олександр Комаров відзначив, що особлива перевага дослідження в тому, що воно дає не лише узагальнене сприйняття корупції, а акцентує увагу на конкретних проблемах, проявах корупції та їх причинах у конкретних секторах.

Під час заходу були презентовані результати опитування за показниками:
▪️ сприйняття змін та поширеності корупції в Україні в цілому та в окремих сферах;
▪️ ефективності антикорупційної політики в державі загалом;
▪️ діяльності окремих державних органів та їх незалежності.

До найефективніших напрямів антикорупційної політики експерти віднесли: забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію (відзначили 47% опитаних); реформування правосуддя (47%); забезпечення автоматизації процедур надання державних послуг та регулювання діяльності бізнесу (45%).

Ознайомитися з повним текстом звіту дослідження: http://surl.li/tnpjug

Інші новини та події

9 команд, 4 суддів, 1 мета: напрацювати інноваційні рішення для роботи з відкритими даними

Новина

Ефективні комунікації — це коли втілені проєкти кажуть самі за себе

Новина

Корпоративне врядування на КП – основа доброчесності та прозорості

Новина
Перейти до вмісту