За підтримки EUACI міжнародні експерти розробили Дорожню карту зі створення антикорупційного суду

Новина

29 листопада 2018 року група міжнародних експертів з Групи підтримки Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) презентувала «Дорожню карту зі створення Вищого антикорупційного суду України (ВАКС)». Документ був розроблений за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) у співпраці з Державною судовою адміністрацією.

Експерти визначили сім пріоритетних сфер, у яких буде проводитися робота з формування Вищого антикорупційного суду, а саме: інфраструктура, управління кадрами, фінанси та бюджет, IT-безпека, безпека суду, управління розподілом справ у суді, комунікації та PR. Документ включає детальний план дій з ключовими кроками та відповідальними органами влади по кожному напрямку. Нині перелік складається з 5 головних етапів та передбачає 53 активності.

Одне з ключових питань, на яке звернули увагу експерти – це безпека не лише будівлі суду та суддів, а і свідків у справах щодо топ-корупції. Під час виступу Алеш Залар повідомив, що експертна група вже залучила двох провідних міжнародних фахівців із США та Нідерландів Данії з великим досвідом роботи у цій сфері.

Голова EUACI Ека Ткешелашвілі зауважила, що документ буде доповнюватися та змінюватися у процесі імплементації.

Водночас очільник Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк заявив, що зараз жодних перепон для створення Вищого антикорупційного суду немає, а завдяки допомозі міжнародних експертів вдалося владнати усі технічні питання.

Групу підтримки ВАКС під час заходу представляли:

  • Алеш Залар, колишній міністр юстиції та виконуючий обов’язки міністра внутрішніх справ Республіки Словенія, міжнародний консультант;
  • Герман фон Хебель, колишній головний реєстратор Міжнародного кримінального суду, міжнародний консультант;
  • Тінатін Голетіані, колишній директор департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ Грузії, доцент, міжнародний консультант. 

Після презентації представники Державної судової адміністрації, профільних недержавних організацій та посольств мали змогу поставити питання та обговорити процес створення Вищого антикорупційного суду з міжнародними консультантами.

Завантажити Дорожню карту зі створення Вищого антикорупційного суду України можна тут. 

Інші новини та події

Трансформація процесів закупівель у Миколаївській міській раді

Новина

НАБУ почало проходити зовнішній незалежний аудит

Новина

Вперше в історії України викривач корупції отримав винагороду

Новина
Перейти до вмісту