Поки українська антикорупційна інфраструктура зазнає атаки, розгортається нова фаза EUACI під егідою Данії / Авторська колонка

Новина

Конституційний суд України завдав серйозного удару по антикорупційній інфраструктурі України, яка була створена після Майдану у 2014 році. Його рішення восени завдало шкоди антикорупційним установам і змусило їх та Вищий антикорупційний суд закрити сотні справ, які розслідуються. Після рішення КСУ від 27 жовтня, який, зокрема, визнав систему е-декларації незаконною, Президент та Уряд заявили, що повинні терміново розв’язати це питання. Антикорупційна інфраструктура атакується не вперше. Але цього разу атака здається найсерйознішою у своєму роді.

У цих умовах Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) розпочинає нову фазу з оновленою структурою. Данія продовжує співфінансувати та реалізовувати програму від імені ЄС, збільшуючи свій фінансовий внесок до 7,9 млн євро. EUACI стає невіддільною частиною Міністерства закордонних справ Данії, а високопоставлений данський дипломат Аллан Паг Крістенсен наразі очолює офіс EUACI з 18 співробітниками в Києві.

Коментуючи поточний розвиток подій, керівник підрозділу EUACI Аллан Паг Крістенсен зазначає:

«Зараз важкі часи для тих, хто займається антикорупційною діяльністю в Україні. Інститути, які зазнають нападу, є нашими партнерами. Вони атакуються з боку заангажованих інтересів, тому що досить успішно виконують свою роботу. Бо, нарешті, корупціонери починають отримувати вироки. Зараз, як ніколи, нам потрібні ЄС та Данія для підтримки інституцій та чинення тиску на українське керівництво. І це вже відбувається. Це також захист наших спільних інвестицій. Ми продовжуємо інвестувати в потенціал наших партнерів, їх персонал та ІТ. Особисто я налаштований оптимістично. Можливо, саме така криза потрібна для того, щоб політичне керівництво чітко продемонструвало свою прихильність до боротьби з корупцією. І не тільки на словах, а й на ділі».

Про його бачення EUACI:

«Це дуже комплексна антикорупційна програма, заснована на цілісному підході до боротьби з корупцією. Ми працюємо з різними партнерами: парламентаріями, урядом, незалежними антикорупційними установами, спостерігачами (громадянським суспільством і журналістами-розслідувачами) та місцевою владою. В цьому полягає наша сила разом із потужною політичною підтримкою ЄС і Данії. Ми не можемо боротися з корупцією в Україні безпосередньо, але можемо надати значну та якісну підтримку тим силам в Україні, які є передовими в цій боротьбі. І, можливо, ця підтримка буде визначати їх успіх чи невдачу».

 

Інші новини та події

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина

Ризик-орієнтований внутрішній аудит: нові горизонти для Міст Доброчесності

Новина
Перейти до вмісту