Яка роль Антикорупційної ініціативи ЄС у реформі шкільного харчування? | EUACI Перейти до вмісту

Яка роль Антикорупційної ініціативи ЄС у реформі шкільного харчування?

12-13 листопада в Києві відбувся перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування, який зібрав майже 500 учасників з усієї Європи, аби об’єднати зусилля для покращення програм шкільного харчування.

Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) приєдналася до заходу як партнер Команди реформи шкільного харчування та Міністерства освіти та науки України. Ініційована першою леді Оленою Зеленською, реформа стартувала у 2020 році й спрямована на повне оновлення системи шкільного харчування в Україні.

Команда EUACI  є партнером Команди реформи шкільного харчування та Міністерства освіти і науки України та долучилась до проєкту, щоб мінімізувати корупційні ризики під час будівництва та модернізації шкільних їдалень. Керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен взяв участь у панельній дискусії з інфраструктурних проєктів, на якій представив результати роботи експертів програми.

«Цей проєкт є не лише важливим завданням, але й своєрідним експериментом для нас в управлінні будівельними процесами від першого й до останнього етапу. Він також ставить перед нами виклик: як далеко ми можемо просунутися у зниженні корупційних ризиків за допомогою моніторингу закупівель, аналізу документів та технічного нагляду за виконанням робіт.

Наш експеримент триває, і ми сподіваємося, що робота над цим проєктом допоможе створити загальну концепцію для зниження корупційних ризиків у будівельних процесах. Концепцію, яка мотивуватиме й інші державні органи та міжнародних партнерів, допоможе мінімізувати необґрунтовані витрати та загалом сприятиме зниженню корупційних практик», – підкреслив Аллан Паг Крістенсен.

Основні результати співпраці EUACI з Командою реформи шкільного харчування та Міністерством освіти і науки:

  • Експертами EUACI перевірено 187 проєктів модернізації шкільних їдалень на різних етапах закупівель.
  • Виявлено витрати на суму 132,9 мільйонів гривень, що не були передбачені державною субвенцією.
  • У результаті перерозподілу субвенції ще 20 шкіл отримали кошти на ремонт їдалень.

В межах Європейський регіонального саміту, під час спеціальної виставки команда EUACI представила дашборд, де можна відстежувати прогрес проведення закупівель та виконання робіт з будівництва їдалень.

Крім цього були також представлені посібники з рекомендаціями щодо проведення закупівель та здійснення технічного нагляду для замовників і виконавців робіт.

Антикорупційна ініціатива ЄС висловлює вдячність Фундації першої леді та Фонду та Міністерству освіти і науки за вагомий внесок та відданість проєкту.

Інші новини та події

Щирі вітання зі святами від команди Антикорупційної ініціативи ЄС!

Новина

9 команд, 4 суддів, 1 мета: напрацювати інноваційні рішення для роботи з відкритими даними

Новина

Ефективні комунікації — це коли втілені проєкти кажуть самі за себе

Новина