Вільна дискусія під відкритим небом: унікальний фестиваль діалогу «ДумкоFest.Антикорупція»

Новина

23 вересня 2018 року в столичному парку ім. Т. Г. Шевченка пройшов фестиваль «ДумкоFest.Антикорупція». Це майданчик для відкритих дискусій, на якому зібрались мешканці та гості Києва, лідери думок, представники недержавних організацій, міжнародних та українських організацій, журналісти.

Головною темою дискусій були питання, що стосуються того, як запобігати та долати корупцію та досягати успіху без хабарів. До обговорень долучилися всі охочі, незалежно від посади та роду занять.

Фестиваль розпочався з брифінгу за участю директора НАБУ Артема Ситника, радника з питань демократичного врядування ПРООН Маркуса Бранда та голови Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) Еки Ткешелашвілі.

Першим взяв слово директор НАБУ Артем Ситник: «Такі майданчики, як ДумкоFest – це можливість розповісти людям про те, що відбувається в Україні, зокрема з антикорупційною реформою». Він також закликав громадян до дискусії та живої розмови та подякував міжнародним партнерам за допомогу в організації фестивалю.

На думку голови Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) Еки Ткешелашвілі, суспільство має теж брати участь у боротьбі з корупцією: «Успіх України залежить від успіху у боротьбі з корупцією та встановлення верховенства права. Рівність кожної людини перед законом має стати закономірністю. Таким чином, кожен громадянин повинен мати рівні умови для самореалізації».

В свою чергу, радник з питань демократичного врядування ПРООН Маркус Бранд зазначив, що в Україні є активні громадяни, які готові об’єднатися заради антикорупційної діяльності: «Я багато років працюю в Україні і мене завжди вражав голос громадських активістів, особливо молодих людей, які беруть участь в дискусіях. Але слід пам’ятати, що боротьба з корупцією – це завдання не лише спеціалізованих органів, як наприклад, НАБУ. Бюро – це свого роду «пожежна бригада», якщо щось іде не так. Але насправді потрібно суспільство, яке прийняло б ідею доброчесності. І для цього потрібні активні громадяни та участь усіх. Адже доброчесність означає, що ви робите те, що правильно, навіть коли ніхто не дивиться. Доброчесність означає, що ви приймаєте рішення на основі своїх цінностей, а не для власної користі».

На «ДумкоFest. Антикорупція» паралельно працювали дві сцени – основна та молодіжна. На яких обговорювали такі теми:

– Антикорупційна кухня. Рецепт для України. В дискусії взяли участь Юрій Марченко, Артем Ситник, Ека Ткешелашвілі та Дмитро Борисов. Учасники дискутували про те, як Україні потрапити на перші позиції рейтингу країн з найнижчим рівнем корупції, та намагались створити рецепт успіху для країни.

– Digital у боротьбі з корупцією. На молодіжній сцені обговорювали, як боротися з корупцією вдома за допомогою ноутбука та доступу до інтернету.  Учасники: Денис Бігус, Сергій Мільман, Надія Бабинська

– Реформи та корупція. Що заважає успіхові України. Під час дискусії розглядались історії успіху та поразки, а також уроки антикорупційної боротьби, що варто засвоїти Україні. Учасники: Борис Давиденко, Інна Борзило, Артем Біденко, Світлана Мусіяка, Інга Вишневська, Оксана Величко та Роман Вибрановський.

– Як досягнути успіху без корупції? На цій дискусії успішні молоді українці, віком до 30-ти років, поділилися своїми рецептами успіху без корупції. Учасники: Владислав Грезєв, Ілля Філіпов, Валерія Єгошина, детектив НАБУ, Ірина Литовченко, Ірина Шиба.

– Хто головний у боротьбі з корупцією? Під час обговорень учасники розбирались у питанні, кому ж довіряти у боротьбі з корупцією та чому громадяни не вірять правоохоронцям, але є довіра до журналістів та активістів. Учасники: Дмитро Боярчук, Олександр Маріковський, Володимир Петраковський, Іван Омелян, Детектив НАБУ.

– Міфи про корупцію. Учасники, детектив НАБУ, Дмитро Яблонський, Ярослава Кравченко та Віталій Устименко разом з гостями фестивалю руйнували найпопулярніші міфи про корупцію.

Крім того, гості фестивалю взяли участь в інтерактивних опитуваннях про те, хто найефективніший у боротьбі з корупцією та чи можна особисто протидіяти корупції.

Також охочі поспілкувалися з журналістами-розслідувачами та громадськими активістами на Алеї громадських організацій.

Організатори «ДумкоFest.Антикорупція» – НАБУ, за фінансової та організаційної підтримки Програми розвитку ООН в Україні, Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні, Естонського центру Східного партнерства.

Інші новини та події

Ветерани краще за усіх знають, що таке боротись за справедливість, і можуть стати кращими амбасадорами боротьби з корупцією

Новина

Стартував процес відбору незалежних членів до Наглядової ради КП «Миколаївводоканал» 

Новина

Житомир – перше місто в Україні, що розпочало впровадження системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів

Новина
Перейти до вмісту