Тренінг для представників органів місцевого самоврядування з підготовки проєктів модернізації шкільних їдалень

У рамках співпраці Антикорупційної ініціативи ЄС з Міністерством освіти і науки та Фундацією Олени Зеленської у Києві відбувся тренінг для представників органів місцевого самоврядування, проектувальників та архітекторів. Тренінг був присвячений вдосконаленню розробки проєктно-кошторисної документації при будівництві та реконструкції шкільних їдалень. EUACI надає експертизу та підтримку для мінімізації корупційних ризиків в імплементації цих проєктів.

«Впровадження Реформи шкільного харчування є досить важливим інструментом для органів місцевого самоврядування, над яким ми активно працюємо спільно з Міністерством освіти та науки України та міжнародними партнерами. Сьогоднішній захід – це про наші спільні напрацювання, якими можна користуватися не тільки в контексті проєктування конкретних проєктів, але й під час впровадження концепції реформування системи шкільного харчування», –  наголосила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська. 

Подія була організована Міністерством освіти і науки України, Командою реформи шкільного харчування за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС. До заходу долучилися учасники з різних куточків України, серед яких 40 учасників в офлайн форматі та ще близько 600 – онлайн. 

Основні теми обговорення: 

  • Конкретизація вимог до розробки і коригування проєктної документації.
  • Моніторинг та зовнішній контроль реалізації проєктів з модернізації харчоблоків.
  • Вимоги до технологічного обладнання з урахуванням трьох технологічних моделей організації харчування.
  • Дотримання принципів системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках НАССР.
  • Вимоги до інженерних мереж харчоблоків закладів освіти. 

«EUACI пишається тим, що є партнером Команди реформи шкільного харчування та Міністерства освіти і науки України. Ми вже спостерігаємо позитивні результати нашої роботи: зменшення корупційних ризиків, значну економію коштів та залучення нових шкіл до проєкту. Ми сподіваємося, що ця ініціатива буде надихати інші органи влади та донорів сприяти економії ресурсів та посилювати зусилля у боротьбі з корупцією», –  зазначив керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен. 

Під час заходу команда EUACI представила основні результати співпраці, зокрема: 

  • Експертами EUACI перевірено 187 проєктів модернізації шкільних їдалень на різних етапах закупівель.
  • Виявлено витрати на суму 132,9 мільйонів гривень, що не були передбачені державною субвенцією.
  • У результаті перерозподілу субвенції ще 20 шкіл отримали кошти на ремонт їдалень.
  • Експертами розроблено рекомендації для замовників і підрядників щодо проведення закупівель та здійснення технічного нагляду
  • Розроблено дашборд, завдяки якому можна відслідковувати прогрес проведення закупівель робіт та виконання робіт з будівництва їдалень https://bit.ly/monitorynh-reformy

Антикорупційна ініціативи ЄС продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України, Командою реформи шкільного харчування за підтримки першої леді Олени Зеленської над ефективною реалізацією субвенції у 2025 році. У планах – використання напрацьованих механізмів, їх вдосконалення та мінімізація потенційних ризиків. 

Нагадаємо, цього року Уряд виділив 960 млн гривень на реалізацію проєктів з модернізації їдалень та харчоблоків.

Інші новини та події

Українська школа політичних студій провела програму «Лідери доброчесності» за підтримки EUACI

Новина

Публічні закупівля для доброчесного відновлення: виклики та рішення

Новина

Ветерани краще за усіх знають, що таке боротись за справедливість, і можуть стати кращими амбасадорами боротьби з корупцією

Новина
Перейти до вмісту