Трансформація процесів закупівель у Миколаївській міській раді

Миколаїв зіштовхнувся з багатьма викликами через повномасштабне вторгнення. Йдеться про значні обсяги пошкоджених чи зруйнованих обʼєктів, зниження ринкової активності, проблеми в ланцюжках постачання та нестачу якісних фахівців.

Водночас такі виклики є причиною оновлення та вдосконалення підходів до проведення та планування власних закупівель на послуги та матеріали.

У 2023 року за ініціативи міського голови Олександра Сєнкевича та за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС у Миколаївській міській раді розпочалося комплексне оновлення закупівельних політик. Основна мета – підвищити рівень прозорості та ефективності, забезпечити максимальну конкуренцію та суттєву економію коштів під час обрання підрядника та переговорів щодо укладання договорів.

13 вересня Олександр Сєнкевич підписав Розпорядження щодо внесення суттєвих змін до закупівельних практик у Департаменті житлово-комунального господарства та Управлінні капітального будівництва Миколаївської міської ради. Саме ці підрозділи стануть основними замовниками з капітального ремонту та нового будівництва у найближчі роки.

Що змінилося?

  • Створено комісію з питань закупівель.
  • Змінено підхід до формування та обґрунтування потреби.
  • Змінено підхід до обґрунтування технічних характеристик предмета.
  • Розроблено єдиний підхід до визначення очікуваної вартості на підставі моніторингу.
  • Спрощено та уніфіковано тендерну документацію.

Наразі, незважаючи на суттєве вдосконалення процедур, Миколаївська міська рада продовжує страждати через недостатню спроможність та відсутність досвіду у сфері державних закупівель.

Експерти Центру громадського моніторингу та досліджень та Офісу підтримки доброчесності EUACI у Миколаївській міській раді долучилися до розробки та впровадження нових підходів до закупівель.

Раніше, у 2023 році, Миколаїв став першим містом, де запровадили обовʼязкову публікацію кошторисів у машинозчитувальному форматі. У 2024 році було запроваджено моніторинг цін на основні будівельні матеріали та ресурси.

Спільний досвід Миколаєва та Антикорупційної ініціативи ЄС зібраний у посібнику, що містить опис практики та проєкти документів, які можуть використовуватися за основу при реформуванні закупівельних політик у інших містах.

Інші новини та події

«ЧесноТи» |Навіщо Україні вступати в ЄС та до чого тут антикорупція? Антон Марчук

Новина

Кабмін ухвалив Постанову про запуск Централізованої закупівельної організації при Агентстві відновлення 

Новина

Як Україна долає антикорупційні виклики в публічному секторі

Новина
Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.