Питання доброчесності, прозорості та підзвітності займають перше місце в порядку денному місцевої влади попри війну. Важливо, що місто відкрите до впровадження кращих практик та саме творить їх. Місто є одним із 6 Міст Доброчесності, де EUACI працює задля посилення спроможності у боротьбі з корупцією.
На цьому наголосив керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен у ході обговорення результатів та напрямків подальшої співпраці з мерією Чернівців.
Зустріч з головою міста Романом Клічуком відбулася 7 жовтня 2022 року. Учасники обговорили триваючі та заплановані спільні проєкти, спрямовані на підвищення прозорості й підзвітності роботи органів місцевого самоврядування. Наразі місто за сприяння EUACI розпочало автоматизувати процеси фінансового управління на одному з найбільш комунальних підприємств КП «Чернівціводоканал». Очільник міста наголосив на необхідності подальшого впровадження діджитал-інструментів для боротьби з корупцією.
«Ми цінуємо підтримку наших європейських партнерів та дякуємо Антикорупційній ініціативі ЄС за допомогу у посиленні прозорості та відкритості міської ради. Сьогодні багато викликів, але нам важливо, щоб антикорупційні практики були сталими та працювали на благо місто та його мешканців», – сказав міський голова Чернівців.
Також під час зустрічі радник Маріупольського голови Андрій Єфремов поділився управлінським досвідом та презентував колегам результати внутрішнього аудиту та контролю за фінансами в Маріупольській міській раді. Влада Чернівців активно спілкується з керівництвом Маріуполя, а до регіону перемістилося чимало спеціалістів зі Сходу України.
Крім того, за участі керівника EUACI та заступника міського голови Василя Зазуляка відбулася презентація Звіту з оцінки сталості комунального підприємства «Чернівціводоканал». Оцінка за 7 напрямками та 56 індикаторами проводилася компанією Deloitte за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС і включала як загальне управління підприємством, так й окремі сфері роботи з клієнтами. Це перший випадок, коли EUACI проводить оцінку доброчесності муніципального підприємства.”
«Аналіз доброчесності підприємства та план дій, який буде розроблено, зможуть суттєво покращити роботу підприємства. Це вимагатиме подальших дій з боку керівництва КП та міської ради. Місто може розраховувати на підтримку EUACI», – зауважив Аллан Паг Крістенсен.
Надалі, за словами заступника міського голови, планується обговорення звіту з керівництвом міста з метою координації подальшої роботи згідно з рекомендаціями Deloitte.
Проєкт “Міста Доброчесності” реалізований Антикорупційною ініціативою ЄС та покликаний допомогти підвищити прозорість і підзвітність місцевої влади шляхом оптимізації внутрішніх процедур і процесів, залучення громади до прийняття рішень та полегшення доступу до інформації.