Ризики у процесі технічного нагляду за будівництвом: причини та шляхи мінімізації

Українські міста зазнають постійних руйнувань. Частину пошкоджених об’єктів уже відновлюють, однак попереду на Україну чекає масштабна відбудова — на роки вперед.

У процесі будівництва технічний нагляд відіграє важливу роль. Він покликаний підтверджувати наявні та виконані обсяги робіт, гарантувати якість будівельних робіт та ефективне використання ресурсів.

У співпраці з представниками ринку, замовниками та виконавцями робіт команда EUACI провела комплексну оцінку корупційних ризиків у сфері технагляду. В основі – детальна оцінка, що проведена в Чернівцях, Житомирі та Миколаєві. 

Серед основних ризиків:
– Відсутність чітких правил проведення закупівель та укладання договорів без торгів, що створює простір для зловживань.
– Прямі договори часто укладаються без конкуренції, що сприяє фаворитизму.
– Відсутність звітності, нечіткі функції інженерів і неформальні заміни персоналу.

Підготовлений звіт стане основою для зміни політик у сфері технічного нагляду у містах-партнерах та на національному рівні.

Повний текст звіту — за посиланням.

Коментарі, питання чи пропозиції щодо змісту документа просимо надсилати на пошту [email protected] з темою листа «Технагляд 2025».

Інші новини та події

Ваша редакція зробила антикорупційне розслідування, яке мало вплив на регіональному рівні? Ми допоможемо розказати про нього.

Новина

Україна посилює закупівлі у відновленні та мінімізує корупційні ризики

Новина

З чого починається розслідування корупційних схем, і що стоїть за гучними справами НАБУ?

Новина
Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.