Рік впровадження антикорупційних програм у Службах Агентства відновлення: успіхи, виклики та перспективи

Представники Служб відновлення зібралися у Києві, щоб обговорити результати впровадження антикорупційних програм за рік. До заходу, організованого за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС, долучилися керівники, заступники та уповноважені з антикорупційної діяльності 22 регіональних офісів Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

«Коли ми говоримо про відбудову, ми часто зосереджуємося на видимих результатах: побудованих дорогах, відновленій інфраструктурі, знову відкритих обʼєктах. Але є і те, що часто залишається поза увагою, те, що робить усе це можливим: розробка проєктної документації, закупівлі, контракти, сам процес будівництва. На кожному етапі ми бачимо потенційні ризики. Саме тут важливу роль відіграє антикорупційна програма, а також антикорупційні уповноважені в Службах відновлення, які забезпечують прозорість, підзвітність та доброчесність у процесах відбудови,» – наголосив керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен.

Під час заходу було презентовано загальний аналіз виконання заходів з мінімізації ризиків Служб відновлення за річний період. 

За кількісними результатами, середній показник виконаних заходів становить 69%. При цьому відсоток виконання у 11 Служб відновлення становить понад 70%.

 «Довіра з боку донорів і міжнародної спільноти — основа ефективної відбудови. Маємо працювати над політиками і процедурами, які є фундаментом такої довіри. Результати вже є, але й роботи попереду чимало,» – підкреслив голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин

Під час дискусійних панелей уповноважені з антикорупційної діяльності у Службах відновлення обмінялися успішними кейсами впровадження антикорупційних програм та обговорили актуальні виклики у реалізації конкретних заходів.

Керівник компонента «Доброчесне відновлення» Тарас Случик розповів про плани співпраці EUACI та Агентства відновлення на 2025 рік. Пріоритетними напрямками залишаються мінімізація корупційних ризиків у сфері публічних закупівель та розробка антикорупційних політик. З нових активностей – розвиток внутрішньої цифрової Системи моніторингу закупівель на основі ризик індикаторів, налагодження стандартизації та підзвітності процесів технічного нагляду, а також проведення довгострокових управлінських навчань для керівництва Служб та Агентства.

Нагадаємо, у вересні 2023 року 22 Служби відновлення та розвитку інфраструктури в областях затвердили Антикорупційні програми та Реєстри ризиків. Документи були розроблені за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС. У червні 2024 року відбулося друге (проміжне) звітування щодо їх виконання. 

Інші новини та події

Стартував процес відбору незалежних членів до Наглядової ради КП «Миколаївводоканал» 

Новина

Житомир – перше місто в Україні, що розпочало впровадження системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів

Новина

Обираючи майбутнє: залучення ветеранів та ветеранок до антикорупційної діяльності

Дата проведення
Перейти до вмісту