Дискусії про відновлення України мають також включати дискусії про боротьбу з корупцією. І панелі URC 2024 яскраво це продемонстрували.
Досягнення антикорупційної реформи в Україні, виклики та майбутні перспективи були висвітлені на панелі «Боротьба з корупцією та зміцнення довіри», що відбулася 12 червня в Берліні.
Під час дискусії керівник Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) Аллан Паг Крістенсен висвітлив основні результати антикорупційної реформи в Україні:
🔸 Попри складні обставини, українські антикорупційні інституції досягли значних результатів. Високопосадовці, включаючи міністрів, народних депутатів та суддів, тепер несуть відповідальність за свою корупційну діяльність. Це значна відмінність порівняно з минулим.
🔸 Найкращий показник України в Індексі сприйняття корупції, який тепер ставить Україну в один ряд з деякими іншими країнами-кандидатами на вступ до ЄС.
🔸 Україна вже прийняла низку законів, спрямованих на захист незалежності антикорупційних інституцій. Процес відбору керівників цих установ із залученням міжнародних експертів є головним тому прикладом.
🔸Допомога ЄС та перспектива членства мали вирішальне значення у створенні правової бази. У цьому відношенні помітним є прогрес України з моменту набуття статусу країни-кандидата на вступ до ЄС у червні 2022 року.
Аллан Паг Крістенсен підкреслив, що численні випадки викриття корупції на високому рівні є ознакою успішних заходів у боротьбі з нею, а не ознакою збільшення рівня корупції. Він також зазначив, що, незважаючи на досягнення, все ще залишаються суттєвими невирішені проблеми, і необхідно докласти ще більше зусиль для запобігання та боротьби з корупцією.
Незважаючи на успіхи, сприйняття корупції в Україні часто є упередженим і зазнає впливу російської пропаганди. EUACI проаналізував фейкові наративи та висунув аргументи на противагу, представивши докази прогресу України в антикорупційних реформах.
Читайте більше.