Результати українських антикорупційних органів продовжують зростати

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) представили звіт за підсумками роботи у першому півріччі 2024 року.

За шість місяців 2024 року детективи НАБУ та прокурори САП розпочали 323 нові розслідування. До суду направлено 64 обвинувальні акти проти 131 особи. Зареєстровано 166 нових підозрюваних. За матеріалами НАБУ та САП, судді Вищий антикорупційний суд (ВАКС) винесли 27 обвинувальних вироків та притягнули до відповідальності 36 корупціонерів. ВАКС ухвалив вже понад 200 вироків, відколи він почав функціонувати у 2019 році.

Економічний ефект від діяльності НАБУ та САП становить понад 3,7 млрд грн. Серед них:
▪️ 3,3 млрд грн заощаджено при закупівлі безпілотників для ЗСУ;
▪️ 83,1 млн грн скеровано на потреби армії;
▪️ 209,3 млн грн відшкодовано державі;
▪️ 102,3 млн грн конфісковано в дохід держави.

«2024 рік увійде в історію НАБУ як рік посилення та інституційного зміцнення. НАБУ стає дедалі ефективнішим. І мова не лише про зростання кількості справ, підозр та обшуків. Пріоритезація кримінальних проваджень та акцент на корупційних злочинах, що вчиняються просто зараз, вже дають відчутні результати. Нові підходи дали можливість викрити та скерувати до суду обвинувальні акти стосовно тих, хто раніше вважався недоторканним. Це передусім чинні міністри, депутати, керівники державних підприємств. Зупинена корупція тут і зараз — це збережені мільярди коштів всіх українців», — прокоментував результати звіту голова НАБУ Семен Кривонос.

Повний звіт доступний за посиланням: https://reports.nabu.gov.ua/

EUACI вітає результати антикорупційних органів та продовжує підтримувати Україну у її зусиллях з боротьби з корупцією!

Інші новини та події

Трансформація процесів закупівель у Миколаївській міській раді

Новина

НАБУ почало проходити зовнішній незалежний аудит

Новина

Вперше в історії України викривач корупції отримав винагороду

Новина
Перейти до вмісту