«З огляду на майбутнє відновлення та інтеграції до ЄС, боротьба з корупцією є більш важливою зараз, ніж будь-коли – для українського народу та міжнародних друзів України», – заявив голова Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) Аллан Паг Крістенсен під час конференції, що відбулася 5 квітня 2023 року. Він підкреслив, що ЄС та інші міжнародні партнери будуть дуже уважно стежити за виконанням Державної антикорупційної програми.
Конференція “Шлях до майбутнього без корупції: покрокова інструкція” була присвячена презентації Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки. Конференція відбулася у Києві, організатори – Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та EUACI.
«Державна антикорупційна програма – це єдиний системний документ, що дає відповідь на запитання про те, як налаштувати державу бути ефективною. Виконання ДАП допоможе ліквідувати причини корупції, а не лише боротись з її наслідками. Крім того, стійкі демократичні інституції – це необхідна умова перемоги над зовнішнім ворогом», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
До обговорення реалізації Програми долучилися високопосадовці, народні депутати, керівники антикорупційних інституцій, дипломати, представники громадських та міжнародних організацій.
Вітаючи учасників заходу, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас зазначив, що навіть у воєнний час Україна продовжує рухатися шляхом антикорупційних реформ, а ухвалення Державної антикорупційної програми та Антикорупційної стратегії минулого року є ще одним яскравим доказом того, що і на рівні стратегічної політики Україна досягає успіхів та просувається вперед.
З вітальним словом до учасників конференції також звернулися Голова Верховної Ради, його заступник, Міністр Кабінету Міністрів України, заступник Голови Офісу Президента та Голова Вищого антикорупційного суду, які підкреслили важливість Державної антикорупційної програми.
Конференція включала 3 дискусійні панелі, присвячені напрямкам Державної антикорупційної програми. Учасники говорили про антикорупційну політику в пріоритетних сферах: оборона, відновлення інфраструктури, цифровізація, земля, освіта оборони, відновлення інфраструктури, діджиталізації, землеустрою та освіти разом з Михайлом Федоровим, Віцепрем’єр-міністром з питань інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, Роксоланою Підласою, Головою бюджетного комітету Верховної Ради України, Миколою Сольським, Міністром аграрної політики та продовольства України, Оксеном Лісовим, Міністром освіти і науки України, Олексієм Резніковим, Міністром оборони України та Сергієм Деркачем, заступником Міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Народна депутатка Анастасія Радіна, Директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос, заступник Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Синюк, суддя Вищого антикорупційного суду Маркіян Галабала та заступниця керівника EUACI Ірина Шиба зосередилися на обговоренні подальшого розвитку антикорупційних інституцій.
Під час заключної панелі було обговорено першочергові кроки для реалізації Програми.
«EUACI підтримуватиме реалізацію Державної антикорупційної програми шляхом надання інструментів для моніторингу та координації, експертизи та оцінки корупційних ризиків. Наприклад, у сфері освіти спільно з НАЗК EUACI запровадить антикорупційну навчальну програму, яка буде інтегрована в освітню систему», – підсумував Аллан Паг Крістенсен.
Переглянути повне запис конференції: українською, English