Публічні закупівля для доброчесного відновлення: виклики та рішення

16 січня у Києві відбулася підсумкова зустріч закупівельників регіональних Служб відновлення в областях. Конференцію організовано Антикорупційною ініціативою ЄС (EUACI) спільно з Державними агентством відновлення та розвитку інфраструктури.

Вона стала завершальною у серії тренінгів, присвячених ефективним закупівлям у процесах відбудови, що відбулися протягом 2024 року для Служб відновлення. 

У своєму вітальному слові керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен наголосив на важливості роботи закупівельників:

«Як міжнародні партнери, ми надаємо фінансову підтримку та ділимося експертизою, але зміни повинні йти зсередини. Саме ваша відданість та наполеглива праця будуть рушійною силою цього процесу і зроблять його успішним».

Заступниця Міністра економіки Надія Бігун наголосила:

«Закупівельна спільнота України демонструє унікальну стійкість: навіть під час війни ми змогли повернути прозорість у закупівлі та адаптувати процедури до нових викликів. Це не лише відповідь внутрішнім потребам, а й сигнал світу, що Україна будує нову, ефективну та доброчесну систему».

Конференція стала майданчиком для обміну досвідом між фахівцями з закупівель Агентства і Служб, міжнародними партнерами та експертами. Учасники отримали практичні поради для вдосконалення закупівель у відновленні, обмінялися досвідом та обговорили  основні виклики у їхній роботі. 

«Прозорість закупівель – це те, на чому постійно акцентує увагу Агентство відновлення. Від цього залежить і довіра партнерів, й інвестиційна привабливість, і наш власний комфорт. Тому що ми будуємо для себе, нам тут залишатися, нам тут працювати та жити», – зазначив заступник голови Агентства відновлення Юрій Сверба.

Спікерами заходу стали представники Міністерства економіки, Міністерства розвитку громад та територій, ДП «Національний інститут розвитку інфраструктури» та АМКУ. Крім цього, було презентовано нову ІТ-систему моніторингу і менеджменту ризиків у закупівлях для Агентства відновлення, розроблену за підтримки EUACI.

Теми виступів були присвячені:

  • гармонізації законодавства України у сфері публічних закупівель з вимогами директив ЄС;
  • методичному забезпеченні закупівель робіт в будівництві;
  • актуальним питанням з ціноутворення у будівництві;
  • актуальним питанням застосування Методики визначення вартості дорожніх робіт та послуг;
  • судовій практиці вирішення спорів при публічних закупівлях робіт та послуг;
  • практиці розгляду скарг щодо умов тендерної документації та рішень замовників при закупівлі робіт та послуг;

Протягом минулого року за підтримки EUACI було проведено 17 тренінгів щодо мінімізації ризиків у закупівлях для Служб та Агентства відновлення. Протягом всього періоду до тренінгів долучилося понад 1000 учасників. 

Інші новини та події

Ветерани краще за усіх знають, що таке боротись за справедливість, і можуть стати кращими амбасадорами боротьби з корупцією

Новина

Стартував процес відбору незалежних членів до Наглядової ради КП «Миколаївводоканал» 

Новина

Житомир – перше місто в Україні, що розпочало впровадження системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів

Новина
Перейти до вмісту