Прозорість та підзвітність відновлення енергетичного сектору України: Уроки, отримані з міжнародної та місцевої перспективи

Новина

Відновлення енергетичного сектору України є критично важливим завданням з далекосяжними наслідками для загального успіху відновлення України. 10 серпня Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) спільно з Українським офісом реформ організували круглий стіл “Прозорість відбудови Української енергетики: уроки з міжнародного та локального досвіду”. Під час заходу було презентовано результати дослідження щодо мінімізації корупційних ризиків у відновленні енергетичного сектору.

“Метою цієї роботи було відштовхнутися від Національного плану відновлення та підготувати коротку аналітичну записку щодо енергетичного сектору та доброчесності у процесі відновлення. І ми попросили експертів Dixi Group та U4 допомогти нам у цьому. Dixi Group зробила свій внесок з огляду на український контекст, а U4 — з огляду на міжнародний досвід. Вони об’єднали зусилля та доповнили один одного, і результат вийшов цікавим та спонукає до роздумів”, – підкреслив Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI.

Марина Денисюк, старша проєктна менеджерка Офісу реформ при Кабінеті Міністрів України, поділилася своїм баченням послідовних кроків у процесі відновлення енергетичної інфраструктури.

 

“У короткостроковій перспективі необхідно зосередитися на корпоративному управлінні, максимальній приватизації цих об’єктів зі зменшенням бюджетних витрат, а також корпоратизації енергетичних компаній для забезпечення їхніх потреб і незалежних закупівель та відновлення системи”.

Більш детально ключові аспекти прозорого відновлення енергетичного сектору обговорили Фарід Сафаров, Заступник Міністра енергетики України, Олександр Бутенко, Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, Мустафа Найєм (онлайн), Голова, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Віктор Білько, Заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Іван Лахтіонов, Заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проектів, TI Україна, учасник коаліції RISE Ukraine. 

Висновки документів U4 та DiXi Group ґрунтуються на різних контекстах, але кожен з них пропонує цінну інформацію. Серед них – питання координації зусиль з відновлення, забезпечення місцевої відповідальності, створення прозорості, пошуку балансу між опорою на донорські команди та розвитком місцевого потенціалу, а також виклики створення централізованих інституцій для управління процесом відновлення.

Документ підготовлений Антикорупційним ресурсним центром U4: https://cutt.ly/FwhGxgwn 

Документ розроблений аналітичним центром DiXi Group: https://cutt.ly/1whGxnPn 

Інші новини та події

Представники Офісу Доброчесності НАЗК провели тренінг для освітян Закарпаття

Новина

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина
Перейти до вмісту