Забезпечення сталого інклюзивного відновлення: обговорення на URC2023

Новина

Відбудова України має відбуватися за правилами доброчесності, прозорості та підзвітності, а міжнародні партнери повинні об’єднувати зусилля для досягнення спільних цілей та впровадження кращих практик в Україні. На цього наголосив керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен під час обговорення “Стале інклюзивне відновлення: розвиток спроможності громад для задоволення місцевих потреб”.

Подія відбулася 22 червня в Лондоні та стала частиною Ukraine Recovery Conference 2023.

 

Дискусії перейшли від рівня ідей і принципів відбудови до конкретних питань, як створювати та управляти цими процесами. Спікери та гості заходу обмінялися думками, зокрема, щодо програм комплексного відновлення територій; взаємозв’язку відбудови з євроінтеграційними процесами; ролі громад у процесі прийняття рішень і реалізації програм відновлення; підтримки громад міжнародними донорами; нагляду за реалізацією проєктів відновлення. У своїх виступах Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та  заступниця Міністра Олександра Азархіна поділилися своїми планами.

 

“Для нас є викликом те, що на деокупованих територіях, хоч і почалися процеси відновлення, люди ще не повертаються до міст, селищ, сіл. У такому випадку варто забезпечити належну економічну активність. Саме тому ключовим у цьому питанні є участь місцевого самоврядування, аби забезпечити повноцінні послуги для населення та створення можливостей для участі  громад та місцевого населення у процесах прийняття рішень” — прокоментував пан Кубраков.

“Ми поставили громаду у центрi уваги. Але без належної роботи на місцях, будь-яка найамбітніша реформа зазнає невдач. Саме тому ми розробляємо для громад зручні цифрові інструменти, такі як екосистема DREAM та Геоінформаційна система відновлення і розвитку регіонів (ГІС), які полегшують планування. І нарешті створюємо мережу офісів підтримки спроможності в регіонах, щоб допомогти місцевій владі швидше запускати процеси відновлення», — підкреслила Олександра Азархіна.

Керівник Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) Аллан Паг Крістенсенрозповів про зусилля EUACI щодо сприяння проєктам відбудови та про прагнення розвивати найкращі практики на основі співпраці, яка наразі проходить у Миколаєві, який є лідером у цій галузі.

“Ми продовжуємо співпрацювати з органами місцевого самоврядування, сприяючи прозорості, чесності та підзвітності. Міста Доброчесності EUACI мали абсолютні різні шляхи розвитку після повномасштабного вторгнення. Наприклад, Миколаїв, не мав так багато міжнародної донорської допомоги та підтримки, для міста це було щось зовсім нове. Тож зараз ми розробляємо набір кращих практик та інструментів для забезпечення відбудови в режимі підзвітності та доброчесності”, – розповів керівник EUACI під час дискусії та висловив сподівання, що ці практики будуть схвалені й вроваджені у інших містах.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич поділився своїм баченням відбудови, розповів про кроки, які вживаються для підготовки до відновлення міста, в тому числі за сприяння Данії, а також вказав на деякі виклики.

“Моя головна задача як міського голови — створити фундамент для відбудови міста Миколаїв після завершення війни, незалежно від того, хто буде наступним міським головою. Саме над цим ми працюємо разом із Данськими партнерами” — поділився мер.

Захід відбувся за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у партнерстві з Агенцією відновлення та розвитку, Alinea International, проєктом уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), Української асоціації органів місцевого самоврядування, Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», «ULEAD з Європою» та ІСАР Єднання.

Інші новини та події

Представники Офісу Доброчесності НАЗК провели тренінг для освітян Закарпаття

Новина

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина
Перейти до вмісту