Презентовано Дорожню карту впровадження корпоративного управління на КП «Миколаївводоканал»

Одним з пріоритетних напрямків роботи Антикорупційна ініціатива ЄС з містами є підвищення ефективності та прозорості роботи критично важливих комунальних підприємств.

Спільно з міською владою працюємо над трансформацією одного з найбільших підприємств – «Миколаївводоканалу». Так, у березні було презентовано результати Оцінки доброчесності, на основі яких розроблено План мінімізації виявлених ризиків.

Однією з головних рекомендацій – налагодження корпоративного врядування за стандартами OECP для оптимізації процесів та прозорості роботи підприємства. Дорожню карту впровадження корпоративного управління було презентовано у пʼятницю, 28 червня.

«Ефективність, результативність та підзвітність роботи «Миколаївводоканалу» – це те, що впливає не просто на репутацію підприємства, але й на репутацію міста і та відповідно на репутацію нашої держави. Зокрема, впровадження корпоративних елементів це один з інструментів, який може сприяти підвищенню стандартів до європейських,» – наголосив керівник компонента «Міста Доброчесності» Тарас Случик

Над дорожньою картою працювали консультанти з юридичної фірми Vasil Kisil & Partners. Вони презентували 5 основних рекомендацій для поліпшення корпоративного врядування на КП:

Визначити стратегію та довгострокові цілі КП.

  1. Створити наглядову раду.
  2. Відібрати професійний і незалежний склад наглядової ради.
  3. Забезпечити прозорий відбір членів наглядової ради.
  4. Запровадити інші інструменти корпоративного врядування: внутрішній контроль, управління ризиками, комплаєнс, аудит.

EUACI надалі підтримуватиме місто в імплементації Дорожньої карти.

«КП «Миколаївводоканал» в особливому фокусі моєї уваги. Підприємство зараз отримує велику бюджетну підтримку, та підтримку з боку наших міжнародних партнерів. Для того, щоб збільшити довіру з боку партнерів та містян, та забезпечити ефективне управління комунальним підприємством в цей складний час, ми працюємо над уникненням будь-яких людських факторів, що призводять до проявів корупції через запровадження корпоративного врядування на підприємстві,» – зазначив міський голова Олександр Сєнкевич.

Крім того, під час заходу відбулася публічна дискусія «Корпоративне управління для ефективності та доброчесності». До неї доєдналися: Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Олексій Мовчан, директор МКП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко, керівник компонента «Міста Доброчесності» Тарас Случик, партнер юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери» Володимир Ігонін, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк.

«Зараз у Парламенті ми готуємо корпоративну реформу на комунальних підприємствах. «Миколаївводоканал» – це пілотний проєкт, а першим завжди складно. Але це дуже важливий крок. Ми зможемо заміряти результати і оцінити ефективність реформи цього пілотного проєкту, а потім інтегрувати їхній досвід у законодавство,» – підкреслив заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

Повний запис презентації: http://surl.li/ifdiei

Інші новини та події

Ветерани краще за усіх знають, що таке боротись за справедливість, і можуть стати кращими амбасадорами боротьби з корупцією

Новина

Стартував процес відбору незалежних членів до Наглядової ради КП «Миколаївводоканал» 

Новина

Житомир – перше місто в Україні, що розпочало впровадження системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів

Новина
Перейти до вмісту