3 серпня спільна мета підвищення доброчесності, прозорості та підзвітності у містах об’єднала народних депутатів, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та експертів на заході “Доброчесність у водопостачанні: “Чернівціводоканал” та “Нікопольводоканал” .
Зустріч є першим заходом із серії презентацій “Доброчесність та ефективні комунальні підприємства: Місія (не)можлива”.
Аллан Паг Крістенсен, голова Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), у своєму вітальному слові розповів про результати роботи Програми в Нікополі та Чернівцях в рамках проєкту “Міста Доброчесності”.
“У рамках проєкту “Міста Доброчесності” наша робота зосереджена на наданні інструментів доброчесності, в тому числі ІТ-інструментів, для покращення підзвітності та прозорості. Однак раніше ми не мали досвіду співпраці з комунальними підприємствами. Вони є дуже важливими для міст, а їхня репутація не найкраща. Ми розробили ідею Оцінки доброчесності. Вивчити, як функціонують ці підприємства, зіставити це з нашими цінностями та шукати шляхи покращення.
У тісній співпраці з мерами та бізнес-лідерами ми отримаємо конкретні результати, не просто звіт про результати діяльності, а конкретні інструменти для покращення доброчесності, прозорості та підзвітності”, — поділився Аллан Паг Крістенсен.
Спільні зусилля принесли свої плоди: EUACI у співпраці з експертами компанії Deloitte розробила методологію оцінки ефективності муніципальних підприємств. За словами керівника Програми, Нікополь та Чернівці вже зараз готові до впровадження цих рекомендацій.
Запис заходу доступний за посиланням.