У Чернівецькій міській раді створено Відділ внутрішнього аудиту – новий підрозділ, що відповідатиме за контроль ефективного використання ресурсів громади та управління ризиками.
Положення про новостворений підрозділ, а також його подальші активності впроваджуватимуться за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС.
Відділ внутрішнього аудиту працюватиме відповідно до оновлених Глобальних стандартів, які набули чинності у 2025 році. Його діяльність буде спрямована на покращення процесів планування та ухвалення рішень, посилення внутрішнього контролю в міській раді, підвищення ефективності процесу управління ризиками у роботі виконавчих органів та комунальних підприємств.
«Задля забезпечення ефективного використання коштів, запобігання помилок у роботі виконавчих органів, підприємств та установ міської ради, а також збільшення надходжень до бюджету, міська рада створила відділ внутрішнього аудиту. Ми хочемо не лише концентруватися на проблемах, а й працювати з причинами їхньої появи. Робота з ризиками під час управління бюджетними коштами та комунальним майном, удосконалення системи внутрішнього контролю, – важливі напрямки, які надалі плануємо розвивати», – розповів міський голова Чернівців Роман Клічук.
Основні завдання Відділу:
- Проведення аудитів для оцінки ефективності використання бюджетних коштів та управління майном.
- Аналіз систем внутрішнього контролю та управління ризиками.
- Надання рекомендацій щодо вдосконалення фінансового менеджменту та усунення виявлених недоліків.
- Моніторинг виконання бюджетних програм та реалізації міських проєктів.
«За понад 6 років співпраці Чернівці продемонстрували стратегічний підхід до впровадження кращих практик доброчесного та ефективного врядування. Створення відділу внутрішнього аудиту – це революційний крок до зміни в управлінні ресурсами громади. EUACI підтримує місто у цьому важливому напрямку та готові ділитися нашим досвідом з іншими», – підкреслив керівник компонента «Міста Доброчесності» Антикорупційної ініціативи ЄС Тарас Случик.
Впровадження внутрішнього аудиту в органах місцевого самоврядування – один із ключових напрямків співпраці Антикорупційної ініціативи ЄС з Містами Доброчесності. Чернівці стали другим містом, яке розпочало трансформацію цього напрямку. Першим був Житомир, де у січні цього року впровадили систему внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів.