Порядок роботи ГІС затверджено

Новина

Триває підготовка до запуску Геоінформаційної системи моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад (ГІС).

Ця інноваційна система надає органам влади актуальні дані для прийняття управлінських рішень щодо відновлення та розвитку громад і регіонів, а також дозволяє моніторити та оцінювати виконання цих рішень. Порядок роботи ГІС затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2023 року.

“Геоінформаційна система дозволяє контролювати відповідність управлінських рішень щодо відбудови національній стратегії, місцевим програмам та планам, європейським стандартам і практикам. Таким чином ГІС стане ключовим цифровим інструментом розвитку регіонів”, – зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні стала одним із перших партнерів, які підтримали ініціативу Міністерства. В рамках підтримки була розроблена технічна концепція системи, яка визначає основні принципи та функціональні можливості системи, а також її роль у цифровій екосистемі відновлення.

“ГІС – це не лише інструмент для прийняття управлінських рішень для якісної та доброчесної відбудови регіонів України, а також і важливий елемент залучення інвестицій та підвищення рівня довіри до влади. Переконані, що прийняття постанови Кабміну – це важливий крок для її подальшого впровадження. Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні має наміри й надалі підтримувати створення та впровадження системи як одного з пріоритетних цифрових продуктів для відновлення України”, пояснив керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен.

ГІС забезпечує аналіз та візуалізацію даних у формі багатошарових карт. Зокрема, інтерактивні мапи дозволяють побачити розташування об’єктів, пошкоджених чи зруйнованих внаслідок збройної агресії, рівень доступу громад до освітніх чи медичних послуг, динаміку зміни чисельності населення в окремих громадах та регіонах тощо. 

ГІС є складовою частиною цифрової екосистеми управління відновленням DREAM, яка забезпечує моніторинг, управління та контроль проєктів відновлення на всіх стадіях.  

Розробку Геоінформаційної системи вже розпочато, в дослідну експлуатацію (MVP) систему буде запущено до кінця 2023 року. Передбачається, що ГІС гармонізуватиметься із європейськими практиками, що дозволить Україні отримати доступ до найкращих політик і програм фінансування ЄС.

Інші новини та події

Представники Офісу Доброчесності НАЗК провели тренінг для освітян Закарпаття

Новина

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина
Перейти до вмісту