Антикорупційна стратегія, за умови виділення достатнього державного фінансування, допоможе забезпечити командну роботу всіх органів влади для подолання корупції у різних сферах – охорони здоровʼя, секторі оборони, соціальному захисті, державному регулюванні економіки тощо.
“Це амбітна стратегія, яка може дати новий імпульс у запобіганні та боротьбі з корупцією. Вона створюватиме зручні альтернативи корупційним практикам, передбачає покращення законодавства й регулювання та сприятиме розвитку культури, в якій корупція не толерується. Ми раді, що Україна робить ще один крок на шляху до подолання корупції, тим самим наближуючись до євроінтеграції”, – Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI.
Наступним важливим кроком з її виконання має стати розробка і затвердження Державної програми з виконання антикорупційної стратегії. Прийнятий законопроект надає Кабінету Міністрів України шість місяців з моменту набрання нею чинності на затвердження державної програми.
Проєкт Антикорупційної стратегії був розроблений НАЗК у 2020 році. Антикорупційна ініціатива ЄС також залучала експертів до розробки та захисту проєкту документа.