НАБУ та ДержФінМоніторинг розповіли, як шукати корупційні доходи

Новина

22-23 лютого у Харкові відбувся семінар для банків та фінансових установ про те, як виявляти корупційні доходи. Учасники обговорили, як взаємодія між банками та правоохоронними органами може сприяти виконанню антикорупційного законодавства з питань фінансового моніторингу. Семінар провели представники Національного антикорупційного бюро України спільно із Національним банком України та Державною службою фінансового моніторингу України за підтримки Антикорупційної Ініціативи ЄС в Україні (EUACI). 

Мета семінару –  розширення діалогу із фінансовим сектором та підвищення його обізнаності у сфері виявлення кримінальних корупційних правопорушень. 

В ході семінару учасники обговорили такі питання:

– запобігання та протидія корупції: антикорупційні органи, роль приватного сектору;

– взаємодія приватного сектору з антикорупційними органами;

– виявлення ризиків декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення;

– моніторинг операцій публічних діячів та операцій із державними коштами, а також інші питання. 

В семінарі також взяли участь представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, представники Transparency International та Центру протидії корупції. 

“Виявлення та подальший арешт і конфіскація корупційних доходів – один із важливих етапів боротьби з корупцією. Він показує корупціонерам, що їхні злочини не залишаться безнаказанними, а майно, набуте корупційним способом – у них в кишенях”, – прокоментував важливість даного семінару експерт EUACI Сергій Деркач.

У планах НАБУ та EUACI подальша організація подібних навчальних та інформаційних заходів для фінансового сектору в різних регіонах України.

Інші новини та події

JustConf2024: здоровий глузд і кримінальна юстиція

Новина

Комісія з аудиту НАБУ затвердила методику оцінювання

Новина

Рік впровадження антикорупційних програм у Службах Агентства відновлення: успіхи, виклики та перспективи

Новина
Перейти до вмісту