Моніторинг роботи Вищого антикорупційного суду продовжується

Новина

За 2020 рік показники України в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI) виросли на 3 бали, і з результатом 33 країна займає 117 місце зі 180 країн. За словами виконавчого директора Transparency International Ukraine Андрія Боровика, Вищий антикорупційний суд (ВАКС), заснуванню та розвитку якого сприяла Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI), був названий одним з перших підстав для такого прогресу.

Це вказує на важливу роль ВАКС в антикорупційній інфраструктурі України та постійну потребу як в підвищенні його інституційної ефективності, так і в підтримці процесу здійснення правосуддя.

У цьому світлі нещодавно опублікований звіт ТІ Україна з результатами моніторингу роботи ВАКС ще раз підкреслює високий рівень довіри до Суду та професійну компетентність як суддів, так і всього персоналу.

В рамках аналізу роботи ВАКС з липня по грудень 2020 року було відвідано 311 судових засідань і проведено моніторинг 68 проваджень. Звіт описує помітні тенденції в роботі Суду та передбачає рекомендації зацікавленим сторонам щодо розв’язання виявлених проблем, пов’язаних зі здійсненням правосуддя, включаючи вдосконалення роботи судових адміністраторів, інституційної ефективності та питань дотримання стандартів процесуальної етики під час судового розгляду.

Ека Ткешелашвілі, керівник програми EUACI, прокоментувала результати моніторингу ТІ:

“Вищий антикорупційний суд повністю запрацював 5 вересня 2019 року. Його створення завершило розвиток антикорупційної інфраструктури України. EUACI сприяла створенню Суду та доклала багато зусиль для розвитку його інституційного потенціалу. Іноді ми схильні забувати, що ВАКС – ще дуже молода установа, проте всього за рік з невеликим він вже став найкращим прикладом судової реформи в Україні».

З результатами моніторингу можна ознайомитися за посиланнями: англійською та українською мовами.

Наступна фаза моніторингу роботи Вищого антикорупційного суду здійснюватиметься ТІ Україна за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС у 2021 році. Постійний моніторинг роботи ВАКС дозволяє брати участь у відкритому та конструктивному діалозі та сприяти наданню адресної технічної допомоги Вищому антикорупційному суду з метою розвитку його потенціалу та підвищення інституційної стабільності та стійкості.

Інші новини та події

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина

Ризик-орієнтований внутрішній аудит: нові горизонти для Міст Доброчесності

Новина
Перейти до вмісту