Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) за участі фахівців НАЗК напрацювали методологію розбудови доброчесності комунальних підприємств у сфері охорони здоровʼя.
Проблема доброчесності управління комунальним майном є однією зі сфер, які потребують комплексного підходу для зміни практики та законодавчого врегулювання цих питань.
Методологія є ґрунтовним інструментом, орієнтованим на запобігання корупційним ризикам. Інструмент містить чіткий перелік ключових індикаторів оцінки цілісності комунальних підприємств у 8 сферах відносин, які потребують оцінки.
Зокрема:
-
Загальне управління;
-
Послуги;
-
Комунікації;
-
Корпоративне управління;
-
Етичні аспекти;
-
Управління активами;
-
Закупівлі;
-
Фінансовий блок.
За ініціативи Житомирського та Червоноградського міських голів наразі проводиться оцінка доброчесності медичних комунальних підприємств у їхніх містах. За результатами оцінки будуть розроблені та впроваджені плани мінімізації ризиків.
Розроблена методологія може бути корисною для територіальних громад, депутатів місцевих рад, керівників комунальних підприємств, уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції та інших фахівців, які працюють над підвищенням ефективності підприємств державної та комунальної форми власності.
Ознайомитися із напрацьованою Методологією можна за посиланням.