Кращі практики доброчесності на комунальних підприємствах

16 серпня керівник компонента Міста Доброчесності Антикорупційна ініціатива ЄС Тарас Случик презентував методологію оцінки ризиків доброчесності комунальних підприємств під час Форуму доброчесності громад у Києві. Захід організований Національним агентством з питань запобігання корупції – НАЗК та програмою ЄС з децентралізації ULEAD з Європою / ULEAD with Europe з метою обміну досвідом реалізації найкращих практик доброчесності.

«Для EUACI, як для найбільшої програми Європейського Союзу та Уряду Данії з підтримки впровадження реформ щодо запобігання корупції, комунальні підприємства були досить новими партнерами. Ми розуміли, що найчастіше постають питання про інфраструктуру та тарифи, але не про управління цих підприємств. Саме тому наша співпраця спрямована на посилення їх підзвітності, прозорості і ефективності», – зазначив Тарас Случик.

У звʼязку з цим, основним інструментом Антикорупційної ініціативи ЄС у роботі з комунальними підприємствами є оцінка доброчесності КП. Це дозволяє проаналізувати роботу організацій та підприємств зовнішніми партнерами, визначити сильні та слабкі сторони, а також виявити корупційні ризики.

Перевірка здійснюється за Методологією, розробленою експертами EUACI спільно з Міністерством відновлення та НАЗК. Документ буде корисним для муніципальних управлінців, депутатів місцевих рад, керівників комунальних підприємств та уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції.

Детальніше: http://surl.li/ezxchx

До панелі також долучилися заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк та партнер Vasil Kisil & Partners Володимир Ігонін, які розповіли про інструменти та перспективи для підвищення доброчесності громад.

Володимир Ігонін розповів про впровадження елементів корпоративного управління, як про один з головних інструментів підвищення ефективності роботи комунальних підприємств та мінімізації корупційних ризиків. Він згадав і про успішний досвід співпраці з Миколаєва, де EUACI за ініціативи міського голови Олександра Сєнкевича працює над трансформацією КП «Миколаївводоканал» для налагодження корпоративного врядування за стандартами ОЕСР: http://surl.li/cpfert

«Перший хороший приклад – Львів. Вони дійсно просунулися в процесі впровадження корпоративного врядування. За нашої допомоги створено наглядову раду на «Львівводоканалі». Це пілотний проєкт, за успіх якого ми дуже вболіваємо. Другий хороший приклад, на мою думку, проведення корпоративної реформи на «Миколаївводоканалі». В нас є сподівання, що до символічного Дня Незалежності, дорожня карта впровадження корпоративної реформи буде вже офіційно затверджена міським головою,» – зазначив Володимир Ігонін.

Інші новини та події

Трансформація процесів закупівель у Миколаївській міській раді

Новина

НАБУ почало проходити зовнішній незалежний аудит

Новина

Вперше в історії України викривач корупції отримав винагороду

Новина
Перейти до вмісту