Контроль під час відбудови: як працює перша в Україні внутрішня система оцінки ризиків у закупівлях Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури

Відбудова критичної інфраструктури України потребує не лише швидких рішень, а й чітких, прозорих правил гри. Щоб гарантувати ефективне та доброчесне використання коштів, минулого місяця команда Агентства відновлення першою в Україні запустила в роботу І чергу ІТ-системи з Моніторингу та оцінки ризиків у закупівлях. Продукт  створений за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС. 

Новий інструмент має на меті зробити закупівельні процеси більш прозорими та ефективними, що своєю чергою сприятиме якісній реалізації проєктів відновлення.

Система містить 21 автоматичний ризик-індикатор закупівлі, 16 параметрів для оцінки результатів закупівель та 6 налаштованих фільтрів. 

Що вміє система?

  • Автоматично аналізувати закупівлі, визначаючи потенційні ризики ще на етапі їх проведення. 
  • Відстежувати дотримання процедур, виявляти ознаки можливих порушень та оцінювати результати завершених закупівель. 
  • Порівнювати результати процедур закупівель Служб відновлення за визначеними характеристиками. 

У планах на 2025 рік – розширення функціоналу системи. Зокрема, передбачається створення конструктора ризиків, який дозволить гнучко налаштовувати систему під нові виклики, а також поступове впровадження елементів штучного інтелекту для більш глибокого аналізу великих масивів даних.

Крім цього, цього року планується впровадження такої внутрішньої системи моніторингу ризиків у закупівлях для органів місцевого самоврядування та державних підприємств. 

Інші новини та події

«ЧесноТи» | Як це — розслідувати корупційні схеми на мільйони? Мадіна Туваклієва

Новина

10 років боротьби з топ-корупцією — НАБУ відзначає річницю з дня створення

Новина

«ЧесноТи» | Як працювати з міськими радами і до чого тут антикорупція? Катерина Шуварська

Новина
Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.