Чи зростає рівень корупції в Україні? Втрата одного балу в Індексі сприйняття корупції

Новина

У новому дослідженні Transparency International Україна втратила один бал порівняно з минулим роком і зараз посідає 105 місце поміж 180 країн. 

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI) охоплює сприйняття корупції в публічному секторі і включає точку зору представників бізнесу, інвесторів, дослідників ринку тощо. Він відображає погляди приватного сектору та його сприйняття корупції в публічному секторі. Важливо пам’ятати, що CPI вимірює саме сприйняття, а не фактичний рівень корупції. 

Команда Transparency International Ukraine зазначає, що за останні два роки, попри повномасштабну війну, Україна змогла зробити системні кроки для ефективної боротьби з корупцією, що відобразилося і в результатах дослідження СРІ. Більшість із цих кроків були зумовлені зобов’язаннями, взятими на себе Україною в межах євроінтеграції та отримання міжнародної фінансової допомоги. 

Цьогорічні результати, як зазначають у TI Ukraine, сигналізують про формальний підхід до виконання багатьох реформ або ж свідоме пробуксовування в їх реалізації. Втрата балів у 2024 році вказує на те, що орієнтації суто на програмне виконання взятих Україною зобов’язань недостатньо.

«Результат України не є несподіванкою. Інші останні опитування показали, що українці вважають, що рівень корупції зростає. Це говорить нам про те, що корупція залишається серйозним викликом для України і що потрібно зробити більше для запобігання та боротьби з нею. Не в останню чергу на галузевому рівні – митниця, правоохоронні органи, судочинство, будівництво, охорона здоров’я, освіта. Ми очікуємо, що процес вступу до ЄС призведе до подальших реформ і усунення прогалин для корупції також на галузевому рівні.

Інший висновок із результатів TI полягає в тому, що українському уряду не вдається повідомити про важливий прогрес, якого досягають незалежні антикорупційні інституції. Все більше справ на високому рівні розслідуються і передаються до Вищого антикорупційного суду. Винесено більше вироків. Більше корупціонерів опинились за ґратами. Україна “очищається” після багатьох років безкарності високопосадовців. Цю історію потрібно розповісти голосно та чітко», – коментує Аллан Паг Крістенсен, голова Антикорупційної ініціативи ЄС.

Більше про методологію, результати Індексу сприняття корупції і події, які могли на нього вплинути, читайте на сайті Transparency International Ukraine: https://cpi.ti-ukraine.org/

Інші новини та події

Ми отримали понад 90 заявок на грантові конкурси!

Новина

Ефективне управління процесами відбудови в Миколаєві

Новина

НАБУ і САП презентували результати їхньої роботи у другому півріччі 2024 року

Новина
Перейти до вмісту