Як досягнути прозорості в процесі відбудови України? Результати публічної дискусії в рамках #URC2022 в Лугано, організованої за підтримки EUACI

Новина

4 липня 2022 р. відбулась довгоочікувана Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC 2022) в Лугано, Швейцарії, присвячена питанню успішного та інклюзивного процесу післявоєнного відновлення України. В рамках конференції Антикорупційна ініціатива ЄС разом з ІСАР Єднання організувала публічну дискусію “Прокладаємо шлях до успішного та інклюзивного процесу відновлення України”. На заході зібралися представники українського громадянського суспільства, державної влади, лідери місцевих громад, приватного сектору, високопоставлені міжнародні представники та українські чиновники, щоб обговорити процес відновлення, реконструкції та модернізації України та необхідність забезпечення у цьому процесі прозорості, підзвітності та доброчесності.

Першу панель стосовно міжнародної участі у процесі відновлення України та підзвітності відкрив Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов:

“У цій війні українська влада, бізнес та громадянське суспільство у якісній взаємодії наближають нашу перемогу. Ключовим фактором відновлення України стануть структурні реформи: державне управління, верховенство права, антикорупційна реформа та судова реформа.”

Голова комітету Верховної ради з Антикорупційної політики Анастасія Радіна також додала про те, що посилення антикорупційний інституцій має ключове значення для приваблення інвестицій у відбудову.

«Ми вже маємо міцну основу для процесу відбудови. По-перше, у нас є фунціонуюча держава, яку вдалося продемонструвати не багатьом державам у світі. По-друге, у нас впроваджена одна з найскладніших антикорупційних інфраструктур у світі. Сьогодні країна дуже відрізняється від того, що було у 2014 році. Антикорупційні інститути почали демонструвати ефективність, справедливість, виносити вироки корупціонерам та суддям, повертати вкрадені активи до бюджету України, тобто на благо всього українського народу. Зрештою, ми маємо активне громадянське суспільство з більш ніж десятирічною традицією доставляти головний біль багатьом політикам. Це фундаментальні засади для відбудови, які ми вже маємо».

Особливо важливою стала дискусія, присвячена темі Шляхів забезпечення інклюзивного процесу реконструкції України. Її розпочав Міський голова м. Миколаєва Олександр Сєнкевич, надавши детальний опис шкоди завданої місту у ході війни та власне бачення найреалістичнішого варіанту відбудови, заснованого на принципі Build Back Better.

У міжнародних партнерів є «великий апетит» до підтримки відбудови України, але ж найперший корупційний скандал може повністю зруйнувати довіру”

– поділилась Олена Галушка, Членкиня правління Центру протидії корупції. Вона закликала завершити конкурс на Голову САП, призначивши переможця та запропонувала створити спеціальний фонд з наглядовою радою, яка слідкуватиме за розподілом коштів, які виділятимуться міжнародними партнерами на відбудову України.

Aндрій Боровик, виконавчий директор ТІ Україна, запропонував розвивати ІТ рішення, для моніторингу та забезпечення прозорості всіх проектів пов’язаних з відбудовою. 

Всі учасники публічної дискусії погодилися, що ключовим є впровадження діалогу між державою, громадянським суспільством, бізнес-асоціаціями, академічною спільнотою тощо, та міжнародними партнерами. Така співпраця дозволить забезпечити ефективний і прозорий процес відбудови та врахувати інтереси суспільства у її реалізації.

Рекомендації представників цих спільнот щодо забезпечення підзвітності процесу відбудови та попередження корупційних ризиків можна знайти нижче.

  

Співорганізатором заходу є Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI), з ініціативи якої напередодні був проведений онлайн-семінар «Підзвітність під час відбудови: міжнародний досвід і кейс України», результати якого були представлені на конференції в Лугано. Детальніше за посиланням.

Запис панелі “Шляхи забезпечення інклюзивного процесу реконструкції. Роль громадянського суспільства у відновленні та відбудові”можна переглянути нижче.

Інші новини та події

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина

Ризик-орієнтований внутрішній аудит: нові горизонти для Міст Доброчесності

Новина
Перейти до вмісту