Презентація Антикорупційної програми та Реєстру ризиків Агентства відновлення

Новина

28 липня антикорупційні уповноважені, представники громадських організацій, бізнесу та незалежні експерти долучилися до публічної презентації проекту Антикорупційної програми та Реєстру ризиків Агентства відновлення та розвитку.

Документи були розроблені Агентством відновлення та розвитку за підтримки експертів EUACI. У експертному обговоренні взяли участь комплаєнс-офіцери, представники громадських організацій, бізнесу та незалежні експерти.


У вітальному слові Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI, розповів про активну взаємодію програми з Агентством відбудови задля забезпечення прозорості і доброчесності відновлення України. Звертаючись до антикорупційних уповноважених регіональних підрозділів Агентства, Аллан Паг Крістенсен сказав:

“Ми можемо підтримати Україну в розробці антикорупційних програм, ми можемо надавати рекомендації, закуповувати ІТ-інструменти та проводити навчальні курси. Але, зрештою, йдеться про людей, про роботу, яку ви та ваші колеги ви і ваші колеги робите, яка змінює ситуацію на місцях. Ми не можемо недооцінювати важливість ролі, яку ви відіграватимете у процесі відновлення. На ваші плечі ляже велика відповідальність і ми готові допомогти”.



Про основні ризикові процеси в діяльності служб та про виклики Агентства відновлення розповіла Валерія Іванова, заступниця Голови Агентства.

“Сфер роботи дуже багато: цивільна, дорожня інфраструктура, соціальні об’єкти, критична інфраструктура. Виклики у нашій роботі пов’язані з непрозорими механізмами на рівні нормативно-правових актів та неадаптованих внутрішніх положень. Саме це відображено у Програмі і маю надію, що це підвищить ефективність регіональних служб,” — зазначила Валерія Іванова.


Сергій Деркач, Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України поділився, яким бачить системний підхід до професійного розвитку антикорупційних уповноважених.

“Для мінімізації корупційних ризиків необхідно працювати не лише із уповноваженими, чи керівництвом. Це дуже комплексне питання, до прикладу керівництво має допомагати просувати заходи та виділяти ресурси на антикорупційну діяльність – чи то придбання ІТ системи чи розробка бази даних для перевірки контрагенті, забезпечення людського ресурсу. Говорячи про відбудову, важливо розуміти, що у цьому процесі також бере участь і бізнес, який повинен працювати зі своїм комплаєнсом і забезпечити якісну антикорупційну роботу,” — наголосив Сергій Деркач.

Проєкт Програми та Реєстру ризиків для кожної Служби відновлення розміщено на їх офіційних ресурсах для ознайомлення та подальшого публічного обговорення всіх зацікавлених сторін. Шукайте свій регіон за посиланням:https://cutt.ly/bwabYTlD

Очікується затвердження Антикорупційних програм регіональними Службами відновлення вже найближчим часом. 

Захід був організований EUACI спільно з Державним агентством відновлення та розвитку.

 Запис заходу доступний за посиланням.

 

Інші новини та події

Щирі вітання зі святами від команди Антикорупційної ініціативи ЄС!

Новина

9 команд, 4 суддів, 1 мета: напрацювати інноваційні рішення для роботи з відкритими даними

Новина

Ефективні комунікації — це коли втілені проєкти кажуть самі за себе

Новина
Перейти до вмісту