Міські голови «Міст доброчесності» та представники громадянського суспільства відвідали міжнародну конференцію з питань реформ в Україні

Новина

За сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні  міжнародну конференцію у Торонто відвідали: мер Чернівців  Олексій Каспрук  та мер Червонограду Андрій Залівський,  разом з представниками «ProZorro.Продажі» (Київ), Фонду «Об’єднання» ( Херсон), Центру громадських ініціатив «Східна брама» (Маріуполь), «Буковинська агенція регіонального розвитку» (Чернівці) та Центру UA (Київ).

Конференція з питань реформ в Україні («Ukraine Reforms Conference»), була присвячена експертному обговоренню прогресу реформ в Україні, стартувала у Торонто 2 липня і тривала 4 дні. Учасники події фокусувались на темах антикорупції, інноваціях та розвитку демократії у державі. Окрема частина була присвячена темі збереження досягнутих результатів та забезпечення незворотності реформ. 

На конференції партнери EUACI відвідали виступи високопосадовців та панельні дискусії за участі провідних міжнародних експертів, а також взяли участь у низці презентацій та нетворкінг-зустрічей в межах унікальної платформи Ukraine House.

«Проект ProZorro.Продажі на хорошому рахунку, його часто згадували у Торонто як приклад нових можливостей для місцевих громад. Щодо реформ в Україні були дискусії про те, що потрібно зберегти макроекономічну стабільність, а потім ще важче працювати над тими ж речами. Це не дасть швидких перемог, але перспективи для всіх дуже цікаві», – поділився враженнями від конференції партнер EUACI Олексій Соболєв, Директор ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ»..

Крім того, для партнерів EUACI було організовано ознайомчий візит до Офісу Доброчесності муніципалітету Торонто, під час якого Комісар з доброчесності пані Валері Джепсон розповіла про  ключові функції  Офісу, систему підзвітності муніципалітету, підходи до її втілення та  про те, як вона працює.

Юрій Антощук, засновник Open School in UA розповів про головне завдання Уповноваженого з питань доброчестності: «Головне завдання Уповноваженого з питань доброчесності – це забезпечити, щоб усі депутати та міський голова діяли відповідно до «Кодексу етики», і якщо громадяни чи чиновники думають, що мер чи депутат порушили “Етичний кодекс”, Уповноважений може розпочати розслідування і навіть приступити до судового процесу.»

«Для мене найважливішою частиною навчальної програми, що була підготовлена Антикорупційною Ініціативою ЄС, була зустріч з Уповноваженим з питань доброчесності міського самоврядування Торонто. Торонто – один зі світових лідерів з питань забезпечення прозорості і звітності муніципалітету, і посада Уповноваженого з доброчесності є обов’язковою в усіх муніципалітетах провінції Онтаріо. Доброчесніcть передбачає дотримання представниками міської ради Кодексу Поведінки, Закону про Конфлікт Інтересів та інших законів, що регулюють етику поведінки. Було багато деталей, щодо роботи Уповноваженого, які, я вважаю, можна було би реалізувати хоча би частково в Чернівцях, Червонограді, Маріуполі, Житомирі та Нікополі в рамках реалізації проєкту «Міста Доброчесності» – повідомила Тетяна Лебухорська, керівниця ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку».

Як програма міжнародної технічної допомоги, EUACI бачить цінність у можливості прямої комунікації між агентами реформ в Україні та міжнародною аудиторією, зацікавленою у розвитку України та продовженні реформ.  EUACI переконана, що конференція у Торонто є одним із стимулів для продовження реформ в Україні на національному, та на  місцевому рівнях. Саме тому Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні сприяє налагодженню зв’язків між своїми партнерами та міжнародними партнерами країни.

 

Інші новини та події

Щирі вітання зі святами від команди Антикорупційної ініціативи ЄС!

Новина

9 команд, 4 суддів, 1 мета: напрацювати інноваційні рішення для роботи з відкритими даними

Новина

Ефективні комунікації — це коли втілені проєкти кажуть самі за себе

Новина
Перейти до вмісту