Боротьба з корупцією не припиняється: Антикорупціонери зустрілися в Києві обговорити прогрес і виклики

Новина

12 грудня 2022 року в Києві відбулася зустріч представників антикорупційних органів України, представників громадянського суспільства у сфері протидії корупції та Міст Доброчесності. Під головуванням Міністра юстиції України Дениса Малюськи та Посла Королівства Данія в Україні Оле Егберга Міккельсена, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) провела перше засідання Керівного комітету після повномасштабного вторгнення Росії, зібравши всіх своїх місцевих, національних і міжнародних партнерів.

The EUACI Steering Committee, Kyiv, 12 December 2022

 

Керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен відзначив партнерів програми та їх працівників за вражаючі зусилля та відданість антикорупційній роботі, незважаючи на дуже складні умови під час війни.

The head of the EUACI Allan Pagh Kristensen during the Steering Committee, Kyiv, 12 December 2022

Учасники наголосили, що боротьба з корупцією залишається ключовою для України. Майбутня допомога на відновлення, а також перспектива членства в ЄС ще більше підкреслили необхідність досягнення прогресу в боротьбі з корупцією.

Вони висловили сподівання на якнайшвидше ухвалення Державної програми виконання амбітної Антикорупційної Стратегії України на 2021-2025 роки, яка, після впровадження, матиме потенціал для суттєвого посилення боротьби з корупцією, включаючи й в галузях, важливих для процесу реконструкції, таких як будівництво, інфраструктура та правосуддя.

Учасники обговорили необхідність відновлення електронного декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та розглянули можливість відкриття публічного доступу до реєстру електронних декларацій з урахуванням обґрунтованих міркувань безпеки.

Під час зустрічі зазначалося, що роботу партнерів з громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів ускладнили обмеження прозорості та відсутність доступу до публічних реєстрів, запроваджені через воєнний стан.

Учасники зустрічі погодилися з важливістю прозорого та заснованого на заслугах процесу відбору нового Голови НАБУ та нового Голови АРМА. Також учасники погодились із тим, що перевагу має бути віддано ранньому запуску процесу відбору нового Голови НАЗК.

Високу оцінку отримала робота з розбудови доброчесності у Містах Доброчесності. Учасники із нетерпінням чекають на звільнення Маріуполя. Було зазначено, що навіть у прифронтових містах Миколаєві та Нікополі тривають заходи щодо посилення прозорості, підзвітності та доброчесності, у тому числі щодо швидкого відновлення та допомоги на відбудову. Підкреслена важливість розробки найкращих практик, які могли б надихнути й інші міста.

Засідання Керівного комітету схвалило чотири стратегічні напрями майбутньої роботи EUACI. Програма:

  • допомагатиме в забезпеченні прозорості, підзвітності та доброчесності майбутнього процесу відбудови на загальнодержавному та місцевому рівнях;
  • підтримуватиме Україну на шляху її інтеграції до ЄС у сфері боротьби з корупцією, включно з підтримкою подальших реформ та вдосконалення законодавства;
  • сприятиме роботі з розшуку та повернення активів;
  • надаватиме підтримку своїм партнерам у зміцненні їхньої стійкості, у тому числі шляхом розбудови спроможності та екстреної допомоги.

Інші новини та події

Представники Офісу Доброчесності НАЗК провели тренінг для освітян Закарпаття

Новина

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина
Перейти до вмісту