EUACI посприяла у проведенні оцінки роботи АРМА міжнародними експертами

Новина

26 жовтня за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) незалежна група міжнародних експертів презентувала попередні результати Звіту про Технічну оцінку Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА), що проводилась з травня по серпень 2018 року.

В своїх рекомендаціях фахівці окреслили успіхи та виклики, що існують наразі перед агентством. Вони відзначили налагодженість процесів у роботі агентства та наявність усіх потрібних повноважень та інструментів, аби знаходити активи з метою їхнього подальшого заморожування чи конфіскації як в Україні, так і за кордоном. За оцінками експертів, робота АРМА відповідає європейським практикам, що було частково забезпечено тим фактом, що українському відомству вдалося налагодити добрі контакти із західними колегами. У становленні цих зв’язків та налагодженню роботи агентству допомагали міжнародні партнери, такі як EUACI. Ці зв’язки дозволяють не лише отримувати інформацію про активи за кордоном, але й можуть допомогти закордонними розслідуваннями АРМА.

Експерти відзначили, що для сталого розвитку та успіху агентства АРМА потребує докласти додаткові зусилля у деяких напрямках. Так, експерти вказали про побудову прозорої комунікації та інформування, як громадськості, так і українських органів слідства та органів судового переслідування про свої досягнення та можливості. Окрім того, має бути посилена міжвідомча взаємодія агентства  з правоохоронними та судовими органами.

Роботу АРМА оцінювали Джон Рінгут (John Ringguth), колишній виконавчий секретар MONEYVAL, Джіл Томас (Jill Thomas), провідний радник з розвитку та управління регіональними правоохоронними та судовими мережами з повернення активів в Європолі та Педро Гомеш Перейра (Pedro Gomes Pereira), незалежний консультант з протидії корупції та повернення активів.

Процес оцінювання проходив у три етапи: анкетування, опитування зовнішніх партнерів та стейкхолдерів АРМА, особисті інтерв’ю з працівниками АРМА,  та представниками держорганів, що співпрацюють з агентством.  Експерти оцінювали процеси та комунікації АРМА, результативність, ефективність, незалежність та механізм співпраці з іншими органами.

У звіті вказано, що від початку створення агентство показало свою ефективну роботу. «Успіх АРМА є ключовим для України в питанні демонстрації її відданості справі боротьби з організованою злочинністю, корупцією та тероризмом шляхом конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом», – вказали експерти.  

До обговорення долучились представники Антикорупційної ініціативи ЄС, група міжнародних експертів, представники посольств, громадськості, керівники структурних підрозділів АРМА.

Інші новини та події

Ветерани краще за усіх знають, що таке боротись за справедливість, і можуть стати кращими амбасадорами боротьби з корупцією

Новина

Стартував процес відбору незалежних членів до Наглядової ради КП «Миколаївводоканал» 

Новина

Житомир – перше місто в Україні, що розпочало впровадження системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів

Новина
Перейти до вмісту