Впродовж 25–29 березня на замовлення Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) висококваліфіковані експерти з Міжнародного центру з повернення активів (ICAR) Базельского інституту управління проводили тренінг з взаємної правової допомоги та розслідування корупційних схем з використанням офшорів для спеціалістів українських антикорупційних агенцій.
Протягом тижня учасники навчалися ефективною методикою Базельского інституту управління, яка передбачає проведення інсценованого розслідування, наближеного до реальності настільки, наскільки це дозволяє класна кімната.
Під час тренінгу експерти розподілилися на кілька груп, які приймали незалежні рішення щодо заходів в рамках розслідування, яке передбачало спостереження, обшуки, допитів вороже налаштованих свідків, а також викриття доходів від масштабної корупційної схеми, що простягнулася на декілька країн.
«Окрім нових знань, ми отримали можливість познайомитись та поспілкуватись з представниками інших правоохоронних органів, яких часто не знаємо особисто, хоча й працюємо над одними справами. Завдяки цьому тренінгу, тепер я краще розумію, як АРМА може більше ефективно співпрацювати з іншими органами під час реальних розслідувань», — поділилася своїми враженнями після тренінгу співробітниця АРМА Єлизавета.
Навчання українських спеціалістів проходило під керівництвом трьох досвідчених тренерів: Філліс Аткінсон(Ms. Phyllis Atkinson), яка раніше була прокурором, Федеріко Пайєзано (Federico Paesano), бувший офіцер італійської поліції та розслідувач, Т’єрі Раваломанда(Thierry Ravalomanda), бувший анти-корупційний прокурор та очільник фінансової розвідки Мадагаскару. Вони вже проводили схожі тренінги в Україні, добре знають українські реалії та виклики, з якими стикаються співробітники місцевих антикорупційних агенцій.
«Мені було дуже приємно працювати з цією аудиторією. Великою мірою успіху цього тренінгу сприяло те, що присутніми на навчанні були експерти різних агенцій, а тому вони могли навчатись не лише у нас, але й один в одного», — поділилася своїми враженнями від курсу тренер Філліс Аткінсон, додавши, що цей тренінг познайомив українських спеціалістів з поняттям трастів, структур, які часто використовують в корупційних схемах за кордоном, але які фактично не існують в Україні.
Це вже другий такий тренінг, організований EUACI в Україні для: детективів НАБУ, прокурорів Антикорупційної прокуратури, аналітиків Агенції з розшуку та менеджменту активів (АРМА), та Держфінмоніторингу.
Базельський інститут управління — незалежний неприбутковий освітній центр, що навчає спеціалістів всього світу міжнародним стандартам управління, протидії корупції та фінансовим злочинам.