EUACI допомогла АРМА провести форум з управління арештованими активами

Новина

15 листопада у Києві відбувся перший в Україні форум з управління арештованими активами «ФОРМА». Він був організований спільно Антикорупційною Ініціативою ЄС в Україні (EUACI) та Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

За допомогою подібних заходів Антикорупційна ініціатива ЄС сприяє покращенню роботи АРМА та налагодженню ефективної комунікації Агентства з міжнародними партнерами та українською бізнес-спільнотою.

Підчас заходу 147 представників українського бізнесу відвідали 7 панельних дискусій з практичних питань управління та реалізації арештованих активів. Міжнародні експерти з Бельгії, Великобританії, Італії та Південної Африканської Республіки поділилися своїм досвідом роботи у цій сфері, та акцентували увагу на тому, що у державах ЄС функція з управління арештованими активами існує вже понад 20 років і вони переконані, що скоро це стане звичайною практикою і в Україні.

Форум “ФОРМА” підтримали представники українського уряду. Зокрема, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила, що попри складнощі, АРМА досягло перших позитивних результатів. Крім того, вона закликала український бізнес до ефективного та взаємовигідного співробітництва задля створення нового ринку державно-приватного партнерства у сфері управління  арештованими активами.

Представники міжнародної спільноти, зокрема з Представництва Європейської Делегації в Україні та Посольства Данії в Україні підкреслили ефективність моделі, за якої було створено українське агентство з розшуку та управління активами. Вони підкреслили, що функція повернення та управління активами є важливою у боротьбі з корупцією, і міжнародні партнери надалі будуть підтримувати її виконання.

Під час заходу Ека Ткешелашвілі розповіла про досвід роботи подібних до АРМА інституцій у країнах Євросоюзу та їхнє співробітництво з Україною. Очільниця EUACI звернула увагу на побудову довіри бізнесу і суспільства до роботи українського Агентства. На її думку, як тільки суспільство повністю зрозуміє функції і принципи  його роботи, ринок управління активами зростатиме. Тому важливо працювати над ефективною взаємодією між державними органами та бізнесом.

«Форум з управління арештованих активів є надзвичайно важливим з точки зору стратегічного розвитку АРМА. Адже одна з ключових функцій Агентства – управління арештованим майном, що  є унікальним прикладом можливого взаємовигідного державно-приватного партнерства. Цей інструмент відкриває нові можливості для розвитку бізнесу і разом з тим публічної функції держави, яка повністю залежить від інтересу бізнесу до співпраці», – зазначив голова АРМА Антон Янчук.

Директор центрального офісу арешту та конфіскації Королівства Бельгії Жан Мішель Верельст поділився досвідом того, як за допомогою приватного сектору можна управляти цифровими активами, такими як криптовалюти (Bitcoin, Ethereum).  А керівник департаменту повернення активів групи аукціонів Wilson Auctions Айдан Ларкін вказав  на важливість залучення представників приватного сектору для управління  арештованими активами та їх реалізації. Також міжнародні експерти відзначили перші успіхи України в цій сфері.

Інші новини та події

Яка роль Антикорупційної ініціативи ЄС у реформі шкільного харчування?

Новина

Заступниця керівника EUACI провела лекцію для студентів Української академії лідерства

Новина

Підтримуємо розвиток регіональних журналістів-розслідувачів: Kyiv Media School проведе навчання для журналістів за підтримки EUACI

Дата проведення
Перейти до вмісту