10-11 липня команда EUACI взяла участь у URC 2025, що відбулася в Римі. Захід, спільно організований Італією та Україною, зібрав високопоставлених міжнародних партнерів, представників урядів, бізнесу, громадянського суспільства та багатьох інших для обговорення питань відновлення та відбудови України.
Це була справді вражаюча подія. Звучали сильні слова підтримки України з різних куточків світу. Було підписано багато угод і започатковано нові формати співпраці, зокрема ініціативу EU4Reconstruction — нову масштабну програму ЄС із данським компонентом, яка буде тісно пов’язана з роботою EUACI у цій сфері. Як відзначив один із учасників, «це була щорічна PR-кампанія України — і вона пройшла саме так, як мала пройти».
Паралельно з основною програмою конференції відбувались численні сайд-івенти, неформальні зустрічі та мережеві заходи, під час яких також обговорювалися важливі виклики та проблеми, зокрема у сфері боротьби з корупцією.
EUACI підтримала участь у заході представників державних органів, антикорупційних інституцій, органів місцевого самоврядування (Полтава, Миколаїв, Чернівці, Житомир, Шептицький), а також організацій громадянського суспільства, які без такої підтримки не змогли б приєднатися до URC. Ми були активно залучені в усі дні конференції. Спільно з командою Реформи шкільного харчування ми організували спільний стенд, щоб привернути увагу до нашого проєкту зі зниження корупційних ризиків під час будівництва шкільних їдалень. Ми також забезпечили логістичну підтримку Агентству відновлення. Керівник EUACI модерував панельну дискусію, присвячену питанням прозорості та підзвітності у процесі відновлення.
У завершальний день конференції EUACI спільно з Посольством Данії в Римі, ОЕСР та Офісом Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції організували сайд-івент під назвою «After Hours, Before the Future: Anti-Corruption on Ukraine’s EU Track — What Comes Next?». Цей захід став платформою для відкритого діалогу між українськими та міжнародними учасниками щодо подальших кроків і викликів у впровадженні антикорупційних реформ та підготовці до членства в ЄС, зокрема в межах Дорожньої карти верховенства права та інтеграції антикорупційної політики.