З 23 по 25 жовтня в Чернівцях проходив міжнародний семінар «Національна оцінка ризиків як інструмент боротьби з незаконними фінансовими потоками», організований EUACI в партнерстві з ОБСЄ та Міністерством фінансів Польщі. Мета семінару– підвищити обізнаність щодо кроків, які вже були зроблені в рамках процесу Національної оцінки ризиків (NRA).
Окрім представників ДСФМ, учасниками семінару стали українські експерти з НАБУ, Національної поліції, Національного банку України, Служби безпеки України— всіх відомств, задіяних у процесі оцінки ризиків з відмивання коштів та фінансування тероризму.
Серед ключових тем, які обговорювали під час триденного семінару:
- запобігання відмиванню кримінальних доходів та фінансуванню тероризму як стратегічний пріоритет держави;
- електронний рахунок (e-account) як механізм захисту обміну інформацією між відомствами у системі фінансового моніторингу;
- секторальна оцінка ризиків, з якими стикається банківська система у сфері фінансового моніторингу;
- секторальна оцінка ризиків використання товарних та інших бірж.
Національна оцінка ризиків (National Risk Assessment, NRA) — це неперервний процес, під час якого державні органи певної країни спільно оцінюють ризики відмивання коштів та фінансування тероризму. Згідно з рекомендаціями Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FAFT), національна оцінка ризиків є основою для формування ризик-орієнтованого підходу (Risk-Based Approach, RBA) до запобіганню та протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.