7 грудня напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією Transparency International Україна організувала у Києві конференцію «Декорупція України». На заході зібралися громадські активісті, журналісти, представники міжнародних організацій, влади та бізнесу, щоб проаналізувати антикорупційні реформи, які відбувалися в Україні з моменту перемоги Революції Гідності.
Голова Антикорупційної ініціативи ЄС в України (EUACI) Ека Ткешелашвілі теж взяла участь у конференції і виступила під час другої панельної дискусії щодо попередження корупції. Під час виступу вона наголосила на необхідності забезпечення надійної системи перевірки декларацій та окреслила основні напрямки роботи з протидії корупції.
Eka Tkeshelashvili @tkesho3 at #decorruptionconference: For EU it is extremely important that Ukraine would have trustful system for verification of declarations because such a system could provide the trust to the system that is changing.
— EUACI (@EUACI_Ukraine) 7 декабря 2018 г.
До дискусії щодо попередження корупції також долучилися:
- Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі,
- Олена Сукманова, перший заступник міністра юстиції,
- Денис Бігус, журналіст-розслідувач,
- Михайло Івченко, заступник міського голови Маріуполя.
Учасники обговорили прогрес України у забезпеченні прозорості державної влади та прийшли до висновку, що боротьба з корупцією вимагає консолідованих зусиль. «У мене точно є надія на реформи всіх державних структур, але треба розуміти, що це не буде швидко і не буде безболісно», – заявив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі. Та наголосив на необхідності розвитку інновацій та новітніх технологій в Україні.
“When the country is weak, it is easier to resolve problems through bribes rather than invest in innovation and honest competition.” – Maksym Nefiodov @nefyodov, First Deputy Minister of Economic Development and Trade, #decorruptionconference #TIUkraine
— TI Ukraine (@TI_Ukraine_eng) 7 декабря 2018 г.
Усього в рамках конференції «Декорупція України» пройшло три панельні дискусії, присвячені покаранню, попередженню корупції та залученню громадян до боротьби з нею.
Спікери мали змогу озвучити своє бачення та після виступу відповісти на питання учасників та представників ЗМІ.